A Travellerspoint blog

Last 14 days at home..

Hellõu, mu esimene blogisissekanne tuleb piisavalt lühike, et anda ainult sissejuhatavat infot...
Ütlen ainult ära, et 14 päeva pärast olen lennukis ja teel Shanghaisse, kus resideerun järgmised 11kuud...
Mu esimene üksinda ette võetud reis nii pikaks ajaks nii kaugele. EXCITING enough!
Siiski hetkel ei tunne ma ei reisiärevust ega kartust, põhimõtteliselt täiesti tühi tunne on. Ebareaalne mõelda, et kuu aja pärast olen juba Shanghai elanik, õpin 上海师范大学-s (Shanghai Normal University). (Siinkohal enamus naeravad, et ma lähen õppima normaalsesse ülikooli. Hiinas on täiesti tavaline, et üle riigi on ülikoolide nimes sees 'normal') Olengi normaalseks saanud, et normaalses ülikoolis õpin:D

Miks Hiina?
Kes ei tea, olen Tallinna Ülikoolis õppinud 2aastat Lähis-Ida ja Aasia kultuurilugu, hiina keele & kultuuri spetsialiseerumisega. Miks?
Sest kui ma 4-5a tagasi Hiinas turismireisil käisin, olin täiesti lummatud sealsetest inimestest, söögist, kultuurist absoluutselt kõigest ja teadsin sekundi pealt kui tagasi tulin, et hiina keele ma kavatsen selgeks saada ja Hiinas kavatsen ka mingi aja oma elust elada. Püsivalt ma ei usu.
Võõrkeele õppimine on piisavalt raske, eriti eesti/inglise/vene vms keelest nii erineva keele. Üks märkide joru vaid. Aga mu hiina-vaimustus pole 5.aastaga raugenud ja nüüd on viimaks võimalus tagasi minna ja see super-eriti-keeruline-ja-raske keel selgeks saada. Sain kaks stippi ja voila Shanghai ootab mind : )

Olen ülikoolis aastasel Chinese Language Course-l, kus siis õpingi keelega seotud aineid. Loodetavasti kevadsemestril saan juba asjadest rohkem aru ja saaksin võtta turismi/hotelliained juurde, aga eks see on hetkel roosa unistus.. Eks vaatab, kuidas läheb.. Kui muidu ma olen superplaneerija inimene, siis Shanghais ma sellest loobun. Ootan ja vaatan, mis saama hakkab))

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn’t do than by the ones you did do. So throw off the bowlines, sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.” – Mark Twain

Stay tuned..
Aj

Posted by ajshanghai 02:51 Archived in Estonia

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint