A Travellerspoint blog

冬天来了。。 离考试一个月

...-11.detsember

overcast 10 °C

Natuke laisemalt on see blogikirjutamine läinud. Esiteks mu iganädalane koolielu on suhteliselt samasugune olnud ja lisaks ma ei oskagi enam neid imelikke hiina asju tähele panna. Kui eestlased siin käisid, siis kommenteerisid seda pidevalt sülitamist või pigem küll mõnusalt kõva-häälset rögastamist tänavale.. või tegelikult igapoole.. üks päev sülitas vanapapi bussis põrandale.. lovely... aga need on one of those things, millega ma juba harjunud olen ja enam peaaegu et tähele ei pane..Vot..

Mul on täpselt üks kuu aega eksamiteni/ vaheajani.. Niiet nüüd mul on 学习计划.. viimane kuu aega pingutus ja puhkus. Ma nii ootan juba.. Natuke külm ilm on mind ära väsitanud ja ma olen täielik une-inimene. Ainult magaks kogu aeg. Pole nagu ülemagamine ka, lihtsalt terve keha on väsinud.. Aga kuu aega pingutan ära)) Lots of rohelist teed ja puuvilja energiapomme ja that will do))

Kaks nädalat on jõuludeni.. mu jõulud tulevad lumetud .. ja erilist jõulutunnet mul ka pole.. vähemalt siiamaani.. isegi suured erksad jõulukaunistused mööda campust, klassiruumis, linnas, parkides jne IGALPOOL ei aita kaasa..

Kui eksamiteni on viimane kuu, siis kooli on veel kaks nädalat ja siis 23ndal hakkab vaheaeg.. Nädal on jõulude ja uusaastavaheaega ja siis vist?! on 1 nädal veel kool ja siis kohe lõpueksamid. Eksameid on samamoodi neli nagu poole semestri peal oli. Kuna ma korra olen need eksamid ära teinud (mid-termid, aga siiski), siis ma mingit ülenärvitsemist ei ootaks..

Le salsapubi, kus me käisime..
Esmaspäeviti ja laupäeviti on seal salsa-õhtud. OMG. Pmst sarnane koht nagu Tallinnas Cubanita (vist on õige koha nimi eksole..). Käid salsa-klubis tantsimas ja siis on iganädalal kindlad õhtud, kus saad trennikaaslaste või sõpradega minna pubisse samme harjutame. Kohalikud! käivad koos ja live’i bandi saatel tantsivad. Kuii äge. Ja need hiinlannad olid nii ilusad ja niiii hästi tantsisid ka.. Aga ma lihtsalt istusin ja jõllitasin, mis ägedaid kavasid nad tantsisid. Loomulikult mingi bändiliige otsustas, et tirib mu lava peale ja mul et, NONONONO, ja siis võttiski reaalselt käest kinni ja tiris mind lavale.. Ja nii ma seal lava peal tantsisin:D Mina ja bänd:D Aga super äge, et Elena selle koha leidis, niiet nüüd saame seal salsat käia tantsimas...

Lähen nüüd oma homseks testiks jälle õppima ja kordamist ka vaja teha, sest viiiiiimane kuu ja puhkus. Ma niiiiiiiii ooootan oma puhkust... Saan randa ja palme jälle näha.. Can't wait..

Pildid on konfutsianitslikust templist, kus Erkkiga käisime..

Konfutsianismi tuumaks on sügava inimlikkuse (人) tunnetamine, mis tähendab tegutsemist, arvestades inimsuhete tundikkust. Konfutsius seadis esikohale vanema ja lapse vahelise suhte. Tema vaadete kohaselt pidi laps näitama üles pojalikkust, see tähendab olema oma vanemate vastu kuulekas ja kohusetundlik, kusjuures vanemad võlgnesid talle armastuse ja hoole. Selline suhe kajastus ka mujal, näiteks suhetes mehe ja naise või valitseja ja ministri vahel. Täielik võrdsus oli võimalik vaid sõprade vahel. Konfutsianism rõhutab ka selliseid inimlikke voorusi nagu ustavus, õiglustunne ja otsekohesus.

Vot))!

1IMGP4883.jpg5IMGP4888.jpg5IMGP4889.jpg2IMGP4892.jpgIMGP4894.jpgIMGP4899.jpg3IMGP4900.jpg5IMGP4904.jpgIMGP4911.jpgIMGP4914.jpg3IMGP4926.jpg6IMGP4927.jpgIMGP4933.jpgIMGP4938.jpg3IMGP4943.jpg0IMGP4947.jpgIMGP4950.jpgIMGP4958.jpg8IMGP4955.jpgIMGP4969.jpg8IMGP4971.jpgP1090982.jpgP1090996.jpg
IMGP4973.jpg

Posted by ajshanghai 02:43 Archived in China

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint