A Travellerspoint blog

Ready for the weekend..vol 2..

29.9.2011

Teisipäeval lõunauinakust kujunes välja 3-tunnine surmauni, ärgates olin jälle nagu zombi. Ma ei saa aru, kuidas ma nii ära väsin, et niiiii suur uni on. Igaljuhul, kella kaheni öösel mul und ei tulnud ja tegin kooliasju versus lõin aega surnuks..Õppisin ilusti sõnad ära ja essee tuli ka kuidagi kergelt, et sellega läks hästi.. Pärast kolmapäevaseid tunde läksime Walmarti juurde sööma Banke, Elena, Simona, Micol, Dudu, Papi and moi.. Meie kooli campusest kuskil 15minuti kaugusel on Walmart, söögikohad, poed jne... nagu rohkem linnakeskuse moodi, aga mitte mingi kesklinn- no-no, lihtsalt nagu “kesklinnam linn” kui meie campuse piirkond.

IMG_0532.jpgIMG_0531.jpg
Niisiis käisime ühes Itaalia(likus) kohas, kus saime pitsat ja seenesuppi ja garlic breadi ja muud tuttavat tellida.. Pärast lõunat läksin maksin enda reisi ära... pikk nädalalõpp rannapuhkust...whooooooop-whooooooooop.

Siis läksime Banke ja Simonaga poodidesse.. või nagu turupoodidesse..marketid.. kuidas iganes neid kutsuda.. Otsustasime minna ühte kuuest suuremast ja tuntumast, mis Shanghais asetsevad.... Läksime siis Science and Technology metroo peatuses maha ja voila- sada miljon üks poodi jälle ees ootamas..
IMG_0538.jpg

Iga poe juures tulevad müüjad välja ja hakkavad karjuma, et come come, watches, bags, want. Pretty lady, watch want..
Enamus aega läks hinna läbirääkimiste peale.. no näiteks tavaline on, et koti hind on 1000 kohalikku, siis sa saad selle 200ga kätte.. või käevõrud on 160 ja saad 40ga.. ma olen nii halb läbirääkija või pigem “läbikarjuja”. Need kohalikud (karjuja)müüjakesed kasutavad üsna kõrget tooni ja tirivad käest ja toonitavad, et neil on lapsi vaja toita ja miks me nii odavalt tahame osta. Ja me küsime, mis on koti/kella vms asja hind. Nemad (väga targad tõesti) ütlevad, et “give me your best price”. No siis ütled hästi madala hinna ja läbirääkimine hakkab peale.. Ja kui nad juba karjuvad ja juukseid peast kakuvad ja ikka sulle hinda ei anna, siis sa ütled, sorry, liiga kallis ja jalutad aeglaselt minema.. Ja loed nii umbes viieni, kui tädi või onukene jookseb sulle järgi ja ütleb, okey, okey, come come, with your price.. Nii enamus ajast käib. Loomulikult osad müüjad on nii isekad, et ei langetagi meie tahetud hinnani ja arvavad, et tõestitõesti nende kaup on the best quality, best best, the best..
Bankel on kõikidele müüjatele sama jutt, et ta reisib inglismaale järgmine kuu tagasi ja tahab palju kotte või mis iganes asju ta parasjagu kaupleb kaasa osta, et müüjad annaksid talle parima hinna..

Ma pean filmima seda janti üks kord ja näete ise ka, mis kammajaa siin käib.. Igaljuhul me olime nii väsinud sellest kauplemisest pärast neli-viite tundi koha peal, et tulime surnutena tagasi campusse..
Lõuna/õhtusöök kuskil jaapani restos..
IMG_0545.jpg
ja siis helistas Elena, et poidjom v klube.. No siis ma panin valmis ja käisime korra väljas.. Phebes ja Barankas või mingis Mehhiko-suunitlusega kohas, kus naised tantsisid baariletil mingit rõvedat sexi-dance’i ja polnud väga äge.. Ök. Võiks siis tantsida osata.. no-no.. Igaljuhul tulime enne kahte tagasi ja nüüd ma lähen magama ja kohe on juba neljapäeeeeev, mis tähendab, et kaks päeva veel ja vaheaegggg... (no see tähendab küll vaba aega, aga plenty of õppimist ja märkide tuupimist.. et mingit päris-vacationit see endast ei kujuta)..

Mu tänane poeskäigu saak))
IMG_0546.jpgIMG_0547.jpgP1070967.jpgP1070971.jpg

Ja lõuna...(mul on tõeline food-blogi siin.. ilmselt sellepärast, et ma endiselt ei viitsi suurt kaamerat kaasas kanda iga jumala päev ja telefoniga on so much easier pilte teha..)
IMG_0535.jpg

Head ööd nunnud))
晚上好

Posted by ajshanghai 02:43 Archived in China Comments (0)

Another study week opened up..

星期一 星期二

Terve pühapäev olin nagu hägusa mulli sees, erilist õppimistuju polnud ja linna ei jõudnud minna.. Tegin oma vajalikud kooliasjad lõppude lõpuks ära ja läksin liiga hilja jälle magama.. Esmaspäev oli hägus mull vol.2.
Hommiku 8st algas tund ja ma kella 9ni ei saanud midagi aru, mis me teeme seal.. Mitte, et õpetaja kasutas rasket sõnavara vms, sest seda ta teeb niikuinii kogu aeg, aga lihtsalt kuidagi terve keha oli väsinud ja surnud..
Igaljuhul tunnid said vara läbi, sain lõpuks!!!! pärast 3nädalat ootamist student ID kaardi, saame nüüd sinna raha peale laadida ja igalpool campuses asuvates söögikohtades, vihikute poes, jubinate ja pudinate poes ID-kaardiga maksta.. Meil on campuses isegi maniküür:D Maksab 2-3euri, pole jõudnud seal veel käia, aga peaks ära proovima, mis nad selle 2.euri eest mulle teevad..
Nüüd arutame, kuhu oktoobri lõpus reisida.. Sihtkohad on siin..

IMG_0525.jpgIMG_0524.jpg
IMG_0510.jpg
Tõlkige ise ära, kuhu meil võimalus sõita on.. Reisile saab registreerida kuni kolmapäevani..

JA hea uudis on see, et meil on võimalus osaleda ka extracurriculum activities- ehk siis võtta Taiji, Handicraft, Calligraphy või Yoga tunde. Ma (ja Banke) niii tahtsime joogat teha, aga arvata oli, et see pandi samale ajale kui meil tund on. Aga täna käisime ICCS (koht, kus kõik registreerimised, id-kaardi tegemised, kättesaamised jne toimuvad) majas ja saime teada, et jooga nihutati meile sobivale ajale,..Niiet iga teisipäev ma saan nüüd mõistust ja keha treenida..
Jeee: )))) Ja üritan rohkem rajal jooksmas ka käia.. nüüd pole enam (kahjuks) +30kraadi, niiet saab päeval ka jooksmas käia.. Votvot..

Teisipäev olid loengud 3ni. Teisipäeva hommikune kuulamine oli killer, siis tuli extensive reading, mis on mu lemmik, sest kui ma kodutöö teen ära, saan ma enamusest asjadest aru. Ja viimasena oli suuline ehk võimalikult palju peame mingeid lauseid välja mõtlema ja rääkima. Seda tundi ma disliken kõige rohkem, sest ma ei taha rääkida, sest ma ei oskaaaaaaaaaaaaaaaaa. Aga I'll get over it..
Teisipäeva koolipäev lõpeb joogaga...
Läksime Bankega joogasse ja tuli välja, et joogamatte pole veel paigaldatud bla-bla-bla, igaljuhul meil hakkab jooga siis pärast vaheaega.. iga teisipäev kuni detsembrini.. ja maksis ainult 250kohalikku (30euri).

3 päeva veel kooli ja väike puhkus... Can’t wait..))
Ja nädalavahetus on jälle bookitud erinevate sündmustega... neid nädalavahetusi võiks rohkem olla.. üle iga koolipäeva:D

nomnom
IMG_0514.jpg

Käime nüüd iga päev mu lemmikrestos kohe ümber nurga mu toast, 200m ja kohal- see jaapanlaste oma. Kui esimene kord astusin söögivalikuga ämbrisse, siis nüüd söön nuudlisuppi kanaga. D-e-l-i-c-i-o-u-s!
Le pilt:
IMG_0420.jpg

Nii suur portsjon on, et ma iga kord jätan pool järgi, sest no ma ei taha pallina ka söögikohast ära veereda... Ja seda suppi süüakse pulkadega, abiks väike lusikas.. luristama ma pole veel õppinud.. (mis on siin täiesti tavaline ja ei peeta ebaviisakaks.. ) NOMNOM

Ja pilt mu kooliteest..
IMG_0518.jpg

Ja mingi õhtu sõin Caesari salatit... ja täitsa õiget moodi maitses (peaaegu.. kõik asjad on peaaegu õige maitsega aga hiinalikud still..)
IMG_0505.jpg

Tõlkeharjutusi teile..
IMG_0522.jpgIMG_0520.jpgIMG_0516.jpg

Kolmapäev on tunnis jälle sõnade töö, 200märgiline essee + tekst lugeda.. et I better get to it...
Ja vaheajal on aega teha fotoreportaaž campusest...

Stay tuned..))

Posted by ajshanghai 10:46 Archived in China Comments (0)

Ready for the weekend..

DSC00469.jpg
Nii.. laupäeval läksime siis Patrickuga linna peale uusi kohti avastama.. Kui mingi kord Elenaga linnas käisime, leidsime Shanghai Tourist Informationi, kus võtsime kaasa palju infolehti atraktsioonide ja Shanghais pakutava kohta.. Laupäeva hommikul lappasin neid läbi ja otsisin infot poodide kohta, sest Patrcikul oli vaja jalanõusid ja mingid asjad olid veel listis.. Tegin kaardile märkmed peale, et kuhu minema peab ja poidjom.. Sõitsime metrooga enda arust üsna kaugule, aga nagu pärast kaardi pealt välja tuli, siis olime ikkagi üsna kesklinna piirimail.. Plaan oli välja jõuda Sichuan Roadile, kus pidi infolehe jutu järgi pakutama järgmist: “Strolling around other streets but shopping at Sichuan Road” means one must go to Sichuan road to ensure value for money. It is praised as the modern “mass shopping street ”.

No poole sõidu pealt tuli metroo maa-alt välja ja sõitsime väljas edasi.. Nii nägi palju rohkem, et kus paikneme, millest möödume, millised kohalikud majad on jne.. Üsna räämas ümbruskond tundus.. samal ajal taustal on Oriental Pearl Tower ja muud kõrghooned..
DSC00475.jpgDSC00477.jpgDSC00481.jpg
Igaljuhul läksime oma peatuses maha, kaardi järgi läksime nagu antud kohta, aga no mingit shopping streeti me küll ei leidnud.. Paar poekest ja ühe kaubamaja leidsime, mis oli pigem mahajäetud olemisega.. Jalutasime siis linna poole.. hea lihtne oli orienteeruda, sest the Bund ja Oriental Pearl Tower oli meil kogu aeg silmapiiril.. Jalutasime natuke the Bundi mööda.. (see on siis selline jalutusplatvorm jõe ääres.. vaatega teisele poole jõge, kus on siis kõige kuulsamad Shanghai kõrghooned, Oriental Tower, pangahooned jnejne..Ja samal pool kallast on ilusad barokk?!stiilis hooned- bürood, pangakontorid, suurfirmade majad jne.. natuke meenutab Euroopa vanalinna majasid.. )
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Bund

DSC00485.jpgDSC00506.jpgDSC00503.jpgDSC00517.jpgDSC00519.jpgDSC00520.jpgDSC00532.jpgDSC00558.jpg

IMG_0481.jpg
Phone picture the Bundilt vaatega kõrghoonetele... Ilmselt nr.1 koht must-go-see-place, kuhu pildistama minna, kui siia reisid..

Võtsime metro ja läksime siis teisele poole jõge Oriental Pearli juurde, mille konkreetne asukoht on Lujiazui ehk Financial and Trade Zone .. Seal pidi infolehe järgi olema the Super Brand Mall. No leidsime selle ülesse.. Ma olen küll käinud hiiglasuurtes kaubanduskeskustes ja poodides, aga no see koht oli ikka üüratu.
Picture_3.png

Infot kaubanduskeskuse kohta.. (jaa ma tean, normaalsed inimesed jagaks numbrilist infot näiteks linna ajaloo, kultuuri jne kohta:D)

The Super Brand Mall Shanghai- 13korruseline poekene, kogupind on 250,000 m2. Average daily traffic ulatub 180 000inimeseni, nädalavahetustel on see arv kuni 300 000!!! (kolmsada tuhat INIMEST ühes keskuses.. ja me olime eile seal..laupäeval.. oli küll tunne nagu väike sipelgas suures sipelgapesas). Saadud auhinnad: “2005 Famous Chinese Business Brand”, “Mall China Golden Mall Award- 2006 China Best Shopping Center Progress Award”. Kaubamajas on üle 70 international fashion restorani ja lai valik meelelahutusega seotud poode.
Voldikul öeldakse, et store has attracted more than one hundred prominent international fashion brands. Aga no lisaks need pisikesed hiina poed ja väiksed jewellry poed ka.. Et mingi miljon sada üks poodi on.

Picture_2.pngPicture_1.png

Nii olime siis paar kolm tunnikest seal kaubanduskeskuses, ma ei saanud üldse aru, mis korrusel ma olen, kus ma olen käinud või kes ma olen. Niiet kadusin seal ära ja tulin x-kohast välja ja tegin tervele kaubanduskeskusele väljast tiiru peale kuni lõpuks õige ukseni jõudsin, kus Patrickuga uuesti kokku sain..Sinna peab ilmselt terveks päevaks minema)

DSC00561.jpgDSC00567.jpgDSC00598.jpgDSC00601.jpgDSC00537.jpg

Nii pärast väga väsitavat päeva tulime campusse, käisin Simonaga (mu klassikaaslane Roomast..) Jaapani kohas söömas ja sättisime õhtuks valmis. Laupäev toimus siis uute õpilaste welcoming-party. No kuulsime korraldajatelt, et see iga-aastaselt toimunud pidu pole suurem asi ja 100kohalikku avatud baari eest maksta pole mõtet, sest kellelgi meist polnud plaanis niisama jooma minna.. Niiet läksime Banke+Elena+mina+Simonaga Pepe, Papi ja Dudu korterisse (ei, need pole nende pärisnimed. Poisid on Senegalist pärit, käivad meie koolis, õpivad bakas ja 1 vist magistris.. jalgpallurid ka, aga tavatult pikad jalgpallurite kohta. Minust pikemad igaljuhul.. Dudu on vist peaaegu et 2m, peenike ja hästi slim. Niiet täiesti modell võiks olla või korvpallur, aga jalgpalluri ametit ma talle ei pakuks..). Igaljuhul Banke sai nendega päeval tuttavaks, kui nende jalgpallikohtumist vaatama läks ja meie samal ajal Patrickuga linnas olime.. Ja õhtul siis läksime nende korteri, rendivad korterit Walmarti vastas, et hea 15minuti jalutuskäigu kaugusel campuses. Korter on hästi ilus.. elavad neljakesi seal.. (nemad kolmekesi + Omar, keda polnud hetkel kodus).

IMG_0506.jpg
Simona & Pepe

Niiet tsillisime nende juures ja otsustasime minna edasi mitte kooli-peole, aga Sky clubi. Miljon inimest oli jälle.. Aga klubid on nii ilusad.. Ja hakkab juba tavaks kujunema, et tantsuruumi on limiteeritult, esinejad on välismaa räpparid + vene tantsijad. Ja poppmuusika.
Jaa kõige hullem ja rõvedam klubide ja väljaskäimise juures on avalik suitsetamine. ÖAKKKKKK. No see euroopa suitsetamis-keeld avalikes kohtades on ikka väga viis seadus. ÖAK, mis rõve hais seal klubides on. Pärast pidu peab riided kohe pessu ja tuulduma panema, et rõveduserõve suitsuhais välja saada. Ja no mu juuksed mõnusalt haisevad ka nagu mingi suitsusaunas elaks. Või nagu ma elaks suitsu sees 24/7. Seda ma vihhhhhhhhkan väljaskäimise juures. Passiivne smoker olen siin kogu aeg. ÖAK ma ütlen veel kord.

IMG_0508.jpgIMG_0507.jpg
Kellegi autod klubi ees..

Anyhow tantsisime ja olime kogu aja Sky klubis. Kuigi Sky klubi kõrval oli teine klubi M1nt, mis pidi ka popp ja noortepärane:D olema, aga sinna ei jõudnud minna.. will manage.. Ja kui ära väsisime, tulime 4 ajal tulema.. Banke tuli mulle pärast klubi külla wifit kasutama öösel/varahommikul ja pärast ma skypetasin kenasti kella poole 7ni hommikul.. ja uinusin.. Kuni kenad koristajatädid mind 8 ülesse ajasid ja lisaks kohusetundlikele koristajatädidele, kes iga päev siin hommikuti meid ülese ajavad, on meil see nädalavahetus staadionil mingid kohalikud hiinlaste (palli)mängude võistlused või ma ei ole veel aru saanud, mis nad teevad seal. Igaljuhul ma tean, et need bastardid on ajanud mind oma pasunate ja karjumisega mõlemad hommikud 7-8ajal ülesse..

Nüüd pühapäev on õppimispäev ja kogume paikasid, kuhu siis järgmine nädal (oktoobri esimene nädal siis..) oma vaheajal minna. Kuna meil pole hetkel passe (reedel andsime need siis viisa pikendamiseks ära..) ei saa ma vaheajal pikka reisi Shanghaist välja teha, sest siin on isegi rongiga sõitmiseks vaja passi.. Vähemalt mulle öeldi nii..
Praegu on plaanis külastada Shanghai Madame Tussaud muuseumi (loodan, et on sama lahe kui Londoni oma. Sest ma HongKongis olles ei jõudnud muuseumis käia ja tahaks Hiina oma ikka üle vaadata), siis läheme lõbustusparki (ei, see pole nagu Tivolituur, kus atraktsioon läheb keset sõitu põlema..) ja tahame sõita bussiga natuke linnast välja 1-päevasele tuurile natuke rohkem real-hiinat näha ja rohkem loodusesse. Ja muidugi uusi kohti Shanghais avastada, sest meil on ilmselt külastamata nii umbes 4 983338 kohta..: )
Aga ma nüüd teen oma kohustuslikku õppimist..: )
(Vastus blogiküsimusele: sellest kenast räpparist, kes Brown Sugari klubis oli, mul pole väga hea kvaliteediga pilte.. Sorry MH)..

再见!

Posted by ajshanghai 04:26 Archived in China Comments (1)

Cirque du Soleil..

Täna oli jälle 8st 12ni tunnid, lõunasöök campuses asuvas Jaapani restos.. mitte hurtsik-restoran, aga normaalne puhas resto, söögid sama hinnaga kui hurtsik-restos.. Aga valik on laiem ja parem.. Jaapani koht, aga sushit neil pole.. Nuudlid, riis ja supid ja muud asjad valikus... Sõin vist teist korda siin olles suppi.. Supp kujutab endast küll nuudleid supileeme sees koos kana/liha/juurviljade/ollustega.. aga selles kohas oli delicious see söök.. Eile käisime samas restos esimest korda ja ma võtsin endale tavapäraser riisi lihaga.. öka.. nad serveerisid keedetud riisi kartuliga (no kartuli moodi ollus.. see oli nagu kartulipuder, mis oli tagasi kuubikuteks tehtud..öka).. et seal restos käies ma jään supi või nuudlite juurde..

Pärast hommik+lõunasööki Japanolaste juures oli tavapärane pesupäev ( vist viis pesumasinat on, mida saad oma pesukaardiga kasutada..) ja siis läksin oma viisat pikendama.. Ma kuulsin teiste kursakate käest, kes Lõuna-Hiinas on, et nemad pidid oma elamisloa taotlemiseks käima ise mitu asutust mööda linna läbi ja a’la politseist võtma tõendid jne.. Meil on kõik lihtsalt ära korraldatud.. Lähed ISC (international students centre maja) kohale, ootad ma järjekorda.. järg jõuab sinu kätte, annad passinumbri, saad mingi paberi vastu, lähed teisele korrusele, ootad oma järjekorda, annad passi onule, kes kirjutab vajalikud andmed üles, võtab passi sinu käest ära, antakse sulle tšekk, maksad selle ära ja saad paberi vastu, et tule 14.oktoober samasse majja passile+ viisale järele.. Easy.. Oota lihtsalt hanereas ja muud rocket sciencit tegema ei pidanud.. Ja nüüd saan oktoobris siis selle multiple-entry viisa kätte, mis tähendab, et saan väljamaaaale reisidaaaa...)) Nagu Hiinast väljamaale))

Elena sai ka oma kaua-oodatud-kaunikese student id kaardi kätte, aga mul oli lõunauinak, ei viitsinud vastasmajja minna ja oma uinakut katkestada.. pealegi mul wifi juba toas on..niiet saan selle tervisekindlustuse raha+ student cardi (kõige jubedama paistes näo pildiga) siis esmaspäev..
Õhtul oli meil siis minek Cirque du Soleil’i ... Kes ei tea seda world-famous etendust.. siis palun.. väike lõik tutvustamaks, mis üritusel käisin...
http://www.youtube.com/watch?v=qrtXMlfOhD0&feature=grec_index

Meie etendusel oli sama trikk, et käteta üks seisab jalgade maas, teine jalgade õhus ja peadpidi on koos ja ma ei tea mis kaelajõul nad ennast koos hoiavad... A-M-A-Z-I-N-G...

Ostsime piletid kaks nädalat tagasi.. odavamad piletid olid 200kohalikku ja võtsime need ära.. Sõitsime siis metrooga Mercedes Benz arenale, kus üritus toimus.. Arena asub samas kohas, kus eelmine aasta toimus ShanghaiEXPO.. Väga äge koht, pole seal jõudnud ka päeval käia, niiet Must-Go nr.50 koht.. Nii lahmakad ehitised, et ei tea, mis nendega nüüd tehakse, kui neid EXPO tarbeks igapäevaselt vaja pole..

Kuna täpselt enne etendust juhtusid mõned personal mattersid, mida ma ei hakka blogis lahkama, siis mul enam kõige suuremat tuju etendusele minna polnud, kuid siiski.. etendus oli super... nendel inimestel pole luid ega konte.. painduvus on remarkable.. Eelmises elus olid nad mingid maduussid ilmselt.. Ja see tugevus.. Need vembud-esinejad olid 10m kõrgusel horisontaalselt õhus... ja hoidsid kinni ÜHE käega mingist postist.. ÜHE käega.. ja muud pea-ees ripun kõrgustes ja libisen ainult jalgade abil peaees taevast alla.. ja nalja sai ka.. mitte lapsikut nalja, aga tõesti naljakas oli kui klouni-moodi esinejad võtsid kohalikke lavale ja tegelesid nendega...

Pildistamine oli keelatud.. turvamehed hoidsid kõikidel sektoritel kogu aeg silma peal ning kui keegi juhtus pildistama, suunasid turvamehed üle saali pildistajale rohelise laserkiire näkku.. ma paar udust pilti ja ühe lühikese video sain teha.. aga siis bastard-turvamees leidis ka minu oma laserkiirega üles...

Loomulikult üks super hea üllatus oli meie istekohad.. nagu ütlesin ostsime kõige odavamad kohad kõige tagumisemas sektoris 200kohaliku eest.. Kõige kallimad VIP kohad olid 999kohalikku.. Nii.. jõudsime arena juurde kohale ja hakkasime oma piletitega sisenema kui turvatöötaja küsis, kas tahame enda pileteid tasuta upgradega..me mõtlesime, et nojah, miks mitte.. Turvamehike andis meile 4 uut piletit ja läksime siis uute piletitega sisse.. Istekohad olid super.. piletite pärishind oli 790kohalikku, istusime mitte põrandal, aga esimeses sektoris kuuendas reas ja super-vaade oli.. Niiet vähemalt sellega vedas.. Ma arvasin, et see on läbimüüdud üritus ja väga populaarne, aga saalitäituvus oli ainult kuskil 60-70%. Imelik. Hiinlased ei tea, mis on hea etendus...
Täna keegi kuhugi kluppari edasi ei läinud, kõik väsinud ja kurnatud koolinädalast... Homme on meil selline tutvumispidu kuskil klubis, et kõik plaanivad sinna minna..
Adios amigos..

Paar ‘keelatud’ udust pilti ka..
DSC07983.jpgDSC07986.jpgDSC07989.jpgDSC07993.jpgDSC07984.jpgIMG_0459.jpgIMG_0454.jpgIMG_0450.jpgIMG_0444.jpgIMG_0438.jpgIMG_0504.jpg

Ja pilte ka laupäevasest linnatiirust.. käisime Patrickuga uusi kohti otsimas ja uusi poode otsimas.. jõudsime Oriental Pearl Toweri juurde, mille juures asus maailma kõige suurem kaubamaja..no reaalselt see oli mitme jalgpallistaadionisuurune ja lugematu hulk korruseid oli ka.. ja kadusin seal ära.. üldse ei saanud aru kus olen.. läksin enda arust tuldud teed pidi tagasi ja tulin täiesti teiselt poolt välja..
pildikesi tänasest ka.. Patricku fotokaga pildid lisan lähipäevil..
Nüüd lähen jaapanlaste kohta jälle õhtusöögile ja sätime siis õhtuks ennast valmis))

IMG_0501.jpgIMG_0499.jpgIMG_0497.jpgIMG_0495.jpgIMG_0494.jpgIMG_0492.jpgIMG_0486.jpgIMG_0485.jpgIMG_0478.jpgIMG_0481.jpgIMG_0473.jpgIMG_0469.jpg

Kallud))

Posted by ajshanghai 06:25 Archived in China Comments (0)

Pics..

Vahepeal oli mingi jama piltide lisamisega... jagan natuke pilte.. pole aega rohkem hetkel aega kirjutada... sätin end valmis, et minna Cirque du Soleil etendust vaatama!!!!
EXCITING to the maxx))

P1070940.jpgP1070943.jpgP1070948.jpgEspecially Empsule...P1070952.jpg

P1070954.jpgP1070947.jpgP1070951.jpgIMG_0394.jpgIMG_0400.jpgIMG_0414.jpgIMG_0416.jpgIMG_0417.jpg

AJ))

Posted by ajshanghai 02:09 Archived in China Comments (1)

Brown Sugar

9 月 22号 2011 年

你好!

No pärast eilset lõunauinakut oli enesetunne parem, niiet haigeks ma ei jäänud (ptüi-ptüi-ptüi..) Õppisin kuskil poole 10ni kui Banke helistas, et nad lähevad peole : D,
okei, ma mõtlesin, et mul osad sõnad veel õppimata, et ma ei hakka minema, aga viimasel hetkel mõtlesin ümber.. Niiet hops sättima ja enne 11t olime linnas.. Läksime French Concessionile...selline rajoon, kus on Prantsuse koloonia ajast?! ma-ei-tea-seda-sõna-mis-stiilis vanad majad ja hästi palju rohelust ja Cartier poed igalpool jne.. palju väikseid restorane..näiteks hea koht kallile õhtusöögile minna.. Ja palju kohvikuid ja klubisid.. Sinna peab ka päevasel ajal tagasi minema.. uudistama ümbrust...
Aga me siirdusime kohta Brown Sugar.. Live-esineja oli parasjagu laval.. Vokalist oli kuskilt Aafrikast ja bändimehed Kariibi saartel ja kust iganes üle maailma veel.. Esitas kõigile tuntud laule ja performance’i vaheajal oli pop-mainstream-klubimuusika.. nii palju inimesi oli ja nö reaalselt tantsupõrandat jälle ei olnud, et üks suur nügimine käis.. Kui esinejal jälle väike vaheaeg oli, tuli lavale eriti kena räppar või õigemini oli neid kaks. See kena "räppar" ei oskanud midagi teha peale oh-oh-ye-ye-whoop-whoop.. mingeid lihtlauseid ta laulis seal, aga no ikka väga mööda, et aru ei saa, miks tal esinema oli vaja minna.. aga see teine mitte-nii-kena poiss laulis/räppis täitsa hästi..
Igaljuhul seal klubikeses olime kuskil 2ni ja tulime koju ära.. Banke otsustas juba enne välja minekut, et tema hommikul tundi ei lähe. Ma olin kindel, et lähen teen oma sõnade töö ära.. Niiet pärast linnast tagasitulekut õppisin veel tunni-kaks ja ärkasin enne 7t jälle zombi-netyna... Loomulikult tundi jõudes ma sain teada, et sõnade töö on mitte 1-3peatüki sõnade peale, vaid ainult kolmanda, mida ma kõige vähem kordasin, aga oh well... see on see, kui sa keelest hästi aru ei saa... Pärast lugemistundi oli kuulamine- mingist harjutuses oli täna isegi 6/10st õigeid vastuseid. Aga no suhteliselt bingo mängimine on need kuulamisharjutused...Et täna mul bingomängus vedas...
Ülejäänud päev hakkab rutiinseks muutuma- lõuna, uinak, õppimine ja that’s it.. homme on reede.. jällle... need päevad lähevad kiiresti.. eriti kui nii kiire ja palju õppida on..
homme õhtul on meil üritus ja laupäev on meie kooli uutele õpilastele mõeldud pidu kuskil kesklinna kandis, et nädalavahetus on sisutihe))

Samuti sain kirja, et saame kindlustusraha tagasi, mida esialgu siia tulles maksma pidime.. Tervisekindlustus aastaks pidi olema stipiga kindlustatud, aga tulime siia ja arvata on, et öeldi, et no-no, pead ise maksma selle.. Nagu täna siis selgus.. saame igaljuhul raha homme tagasi))

Käisin nüüd väikest tervisejooksu tegemas ja nüüd jälle study night..:)

That’s all..

AJ ehk Hiinas olles on mu hiina nimi: 魏 安 娜 (wei an na) Esimene märk on siis perekonnanimi, sest siin öeldakse perenimi enne..

Ja osad kohalikud küsivad, et mis mu nimi inglisepäraselt on ja mida see tähendab.. sest hiina nimedel on tähedused.. Ja ei mäleta mis mu hiina nime tähendus on.. tihti on tähendused kas lilled või head iseloomujooned..

Posted by ajshanghai 05:08 Archived in China Comments (0)

(Entries 31 - 36 of 61) « Page 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 .. »