A Travellerspoint blog

KOOOOOOL

one of those days..

Kool hakkas...

Noniii... Täna (teisipäeval..) sain selgeks, et kuni juulini ma õpin enne tundi, tunni ajal ja pärast tundi. Ega mingit nalja pole.. ega ma loomulikult ei arvanud, et ma siia puhkama tulen.. Samas eks esimesed päevad ongi hirmutavad...Eriti kui õpetajad räägivad reaalselt 4 sõna inglise keelt ja that’s it.. Mitte et nad peaksid seda väga rääkima, sest ma siiski õpin hiina keelt.. aga no kui ta seletab mulle mingi lause või sõnapaari tähendust hiina keeles mingit ulme sõnadega, siis vabandust väga ega ma ikka ei saa aru küll.. No saab hakkama, maybe, vast, ilmselt..
Niiet hommikul 8.00 oli kuulamine (kõige lemmikum just pole).. Läksin tundi, istusin kohale ja hakkasime pihta.. Kell 8 polnud kõik kohale tulnud (meid peaks 15 olema).. kohal oli vast 10. Kuulamisharjutus ja mingid ülesanded, mis polnud just kõige lihtsamad.. aga ma vist polnud ainuke, kes ennast kõige targemana ei tundnud... Ma lohutan ennast, et algus ongi raske ja ise ma tahtsin keelt selgeks saada ja KÕIK LÄHEB HÄSTI:))
Nii, järgmine tund oli extensive reading, lugesime teksti ja vastasime küsimustele... Okei sain märkidest paremini aru ja ainult mõnda ei teadnud, aga kogu jutu mõtet on raske kokku panna.. harjutused olid sellised so-so.. Lihtsalt polnud midagi..
Enne kolmandat tundi toimus meil medical check-up, pidime esitama oma kodust kaasa toodud arstitõendid ja röntgenpildid, EKG, veretüübid ja mida kõike vaja veel oli.. Selle sain napilt uue tunni ajaks läbi tehtud.. arvestama pidi 600rmb-ga arstikontrolli eest, aga õnneks mul oli kõik dokumendid õigesti tehtud ja nad tahtsid ainult ühte vereproovi, et mingit asja veel kinnitada.. et pääsesin 200rmb-ga. Ja mõnsa sinikaga käel.. 90% kontrollis olijatest pidi ka vereproovi andma ja nii me siis seisime nagu haned reas, süstal sisse ja järgmine võeti ette.. (süstlad olid ilusti kiletatud vms pakendis, sest ma kuulsin teiste käest, et see arstiabi ei pidanud siin kõige parem olema. On juhtumeid, kus mitme inimese puhul kasutatakse sama nõela.. kuigi ma ei tahaks seda uskuda, siis see on siiski Hiina.. ) Pärast medical check-up’i läksin viimassesse tundi..
Kolmas tund oli suuline chinese. No tore.. ma pole just eriti avaliku esinemise pooldaja ja loomulikult pidime tegema kaaslasega dialoogi- kuhu tahame suvepuhkusel sõita- ja esitama selle klassi ees.. Voila.. Ma läksin ikka täiega närvi:D Õudne.. Aga mingid korea tüdrukud on veel hullemad, nad räägivad enam-vähem sositades.. Siin ma eriti ei muretse kui ma valesti midagi ütlen, sest ma olen ju siin, et õppida.. Hallo, proovige ise hiina keelt kiiresti ja õigesti selgeks saada..
Nii, kokkuvõtteks ma ütleks, et ma juba teadsin ette, mis mind ootab, aga pärast tunde natuke ikka põdesin ka, et wellwell, ma ei oska mitte midagi..
Aga see on alles algus.. tulen tagasi, siis on kõik 很好。 (väga hästi)
Läksime siis poistega sööma.. (Saksamaalt, Equdorist, Mehhikost, Austraaliast, San Fransiscost, Peruust ja ma ei tea mäleta kust veel nad pärit olid....).. seekord kuhugi läänelikku kohta.. ma sõin üle pooleteist nädala jälle kahvliga.. No ikka väga imelik oli:D Polegi kahte pulka käes...
Pärast hommiku- ja lõunasööki, mis oli alles kell 4, sest me ei tohtinud enne medical check-up’i süüa, oli free time...Whoop..
Tunnid olid läbi ja pärast sööki läksime oma CdS piletite järele.. Elena leidis, et Cirque du Soleil tuleb Shanghaisse esinema. Halllooo... Maailmakuulus performance.. Piletid polnud üldse kallid ja tellisime netist campusse ja here we go.. järgmine reede on meil “double-date” ma, Elena, Patrick ja Ben. Whoopwhoop... Teen pilte ja raporti, kui etendust olen näinud eksole))..
Õhtul otsustasime minna jälle Lao jie’le (see eriti äge Hiina Veneetsia koht ). Õhtul oli see veel ägedam, tuledes ja puha.. tundus nagu jõulud oleksid igalpool..
DSC00332.jpgDSC00326.jpgDSC00309.jpgP1070870.jpgIMG01059-2..11-1630.jpgIMG01004-2..11-1438.jpgDSC07850.jpg
DSC07972.jpgDSC07961.jpgDSC07945.jpgDSC07939.jpgDSC07850.jpg
Käisime toidukohtades ringi ja võtsime kohalikku toitu ja tulime tagasi campusse.. Homme on üks pikk loeng hiina lugemine& kuulamine, viimane uus tund mida mul veel olnud pole, et eks vaatame, mis seal saama hakkab...

14.sep
Nüüd on teine koolipäev läbi- lugemistund oli, võtsime esimese lessoni ette, uued sõnad, teksti lugesime ja tegime harjutusi.. kui enne tundi sõnad ära õppida, siis oleks ilmselt lihtsam.. sest tempo on kiire..ja see õpetaja ei oska ilmselt üldse inglise keelt.. ja kui ta seletas mingite lausestruktuuride tähendusi, siis loomulikult tegi seda hiina keeles, et ma väga nendest küll aru ei saanud.. Nüüd oli lõuna ja lähen hakkan homset kodutööd tegema, mida on ikka hulgi. Harjutused ja 200sõnaline essee reisimisest ja see 200sõna oleks muidu okei, aga need on ikka mõeldud märkides..Ja siis peab homseks veel uue lessoni sõnad üle vaatama ja teksti ja üldse terve uus lesson ette valmistada.. Vähemalt siis ma saan aru rohkem, et mida seal räägitakse..
Ja iga esmaspäev hakkab meil olema mingi test või nagu kontrolltöö ja sõnade töö vahepealset, et siis erinevat sõnade ja ülesannete peale, mida terve nädala jooksul õppinud oleme.. Ma endiselt ütlen endale, et kõik tundub hetkel raske, sest need on esimesed päevad koolis ja õpetamistehnika on teistsugune ja kõik on üldse teistsugune... I can manage..
Lähen õppima nüüd.. või pigem teeks enne uinaku, sest ma MÕNUSALT ÄRKASIN JÄLLE KELL 6.30, kui mu room-mate mõtles sel kellaajal ülesse ärgata. Küsisin mingi päev temalt, et miks ta nii vara ärkab, ta vastas, et on hommikuti aeglane ja et kella 8ks saada valmis, peab 6.30 ärkama. No päriselt või. Hallllo. ma olen nii grumpy täna kui üldse olla saab. Tõmbasin mingi maxi-vürtsika toidu ka enne kurku ja hakkasin surema seal toidukohas. Ekstra iga kord ütlen, et ma ei taha vürtsikat toitu-voila, tegid kolmekordselt vürtsika toidu. No anyway,.. i’m having a bad day.. Puhkan välja ja õpin ära, siis homme on vast lillelisem päev..))

Posted by ajshanghai 08:01 Archived in China Comments (0)

Shopping Nanjing road

12.sep

Räägi veel, et ma lähen julgelt üle tänava ja masinaid ei karda. Well, täna oleks jalgratta alla jäänud.
Käisin poodides Nanjing roadil ja sõitsin bussiga campusse ja tuli minu peatus. Astusin esimesena bussiustest maha ja buss ei peatanud kõnnitee ääres, vaid mingi 2m eemal ja voila, jalgrattas tuhises 2cm nina eest mööda. Eks ma ise olin ka nii väsinud sellest shoppamisest, et ei pööranud tähelepanu, igaljuhul kõik on okk...

Käisin siis päeval Nanjing roadil kaubamajasid pidi... väsitav oli... mingi 5 kaubamaja jõudsin läbi käia ja rohkem ei jõudnud..
Ja siin on eriti naljakas mood paarikestel-mehed kannavad naiste käekotte.. Ei kujutaks ette, et Eestis see moodi tuleks..IMG_0286.jpg

Lõunaks oli eriti suur ports liha.. pildikesed olid toitudel juures ja ma loomulikult arvasin, et pildi peal on kartulipuder ja tellisin selle, pärast tuli välja, et eiei, nono kartulipuder- oli hoopis ilus kollane muna, mille all oli riis... Aga supernämma söök oli...
IMG_0282.jpgIMG_0284.jpg

Shopping centrid...
IMG_0296.jpgIMG_0299.jpg
Annetta jewellery..peaaegu nagu mu isiklik pood : )
IMG_0304.jpgIMG_0306.jpgIMG_0280.jpg
Käsin jälle Hersheys poes..Mmmmmmmm
Nagu ma aru olen saanud, siis kui ma kunagi peaks tahtma siit tagasi tulla, siis ma pean ühe kohvritäie ostma Hersheys't kaasa..))
IMG_0278.jpg

Ja täna ühes kaubamajas.. vaatasin kingi.. ja mingi vembu (suvaline mees) tuleb minu juurde ja surub teretuseks kätt ja küsib, et kas ma olen venelane. Ütlesin, et euroopast (sest praktiliselt on mõttetu kohalikele seletada, kus Eesti on, ütled lihtsalt, et euroopast..) Ja teine lause oli, et tema on Lõuna-Koreast. Kolmas lause oli, et you look like you are single.. Eeee...ma olin väga mõistmatu näoga ja läksin vaatasin oma kingi edasi...
Ja täna tutvusin ühe kohaliku Shanghai poisiga ja tal oli ka kolmas küsimus sama?! Okeiii...
Muidu endiselt kõik jõllitavad... eriti hea on suurte päikseprillidega käia ja neid vastu vahtida))

Homme hakkavad 8.00 tunnid ja tutvun oma uute rühmakaaslastega... (üks oli see sakslane, kellega varem tutvusin muuseumis eksole)
Esimene tund kohe hommikul on mu superlemmik üldse- kuulamine, kus ma juba Eestis mitte midagi aru ei saanud...
Aga work hard, to get the results on mu moto, kui ma siin olen...

Räägin homme, kui päev läbi, kui põnev mul tunnis oli..))

xoxo

Posted by ajshanghai 05:11 Archived in China Comments (0)

A bit about traffic

Liiklusest..
No põhiline seadus on, et seadusi pole. Pole isegi sellist seaduspära nagu Eestis vahepeal juhtub olema, et mida suurem auto sul on, seda rohkem on sulle lubatud-parkida kuhu iganes jne. No siin pole vahet, kas sul on jalgratas, mopeed, auto või veoauto- kõik sõidavad läbisegi ja on võrdsed. Vahepeal isegi tundub, et jalgratturid on kõige hullemad. Sõidetakse valel pool tänavat,vastassuunas.. jalgratturid ja mopeedid kõnniteel.. Punase tulega.. jalakäijate massist läbi. Põhiline asi on signaalitamine. Pole nagu hoiatuseks ette nähtud see-eiei, siin sa lihtsalt annad seda umbes lõbu pärast.. Signaalitaks nii 10korda, kuigi näha on, et ummik on ja sa oma suure bussiga kuhugi ei pääse. Jalakäija peab ise ette vaatama, et kõnniteel jalgratta või mopeedi alla ei jääks ja rohelise tulega kõnniteel üle minnes, tuleb alati 100 korda mõlemale poole vaadata ja kõrvad lahti hoida ega juhuslikult keegi sulle signaali ei lase ja sinust üle ei taha sõita..
Aga sellega harjub kiiresti, nüüd ma lähen juba jultunult üle tee ja näitan juhtidele, et nono ega ikka ei aja mind alla..

Leidsin ühe auto küljest ilmselt trahvikviitungi.. auto oli pargitud ilusti kõnnitee ääres, et ei oska öelda, mis rikkumine tal oli..
P1070926.jpgP1070924.jpg5P1070923.jpg

IMG_0068.jpg4IMG_0067.jpg

Posted by ajshanghai 20:38 Archived in China Comments (0)

Food blog

11.sep

Ärkasime 9.30 koristajatädide peale, kes sisse tulid ja ennast-unustavalt tuba hakkasid koristama. Ma ei kujuta ette, kuidas see nende tubade järjekord võiks välja näha. Meie tuba koristasid nad pool 10 ja Elena tuba, mis on meie kõrval, koristasid pool 1. Et nad ilmselt valivad meie toa, et ma jumala eest pühapäeva hommikul kauem magada ei saaks..
Anyhow.. käisin campuses asuvat puuviljapoodi otsimas, aga millepärast ei leidnud. Pärast sain teada, et läksin vale tänavat pidi. Siis läksin Finance College wifi-sse ja oli vaikne hommik. Elena helistas, et kas ma tahan brunchile minna. (Meil pole siin väga breakfasti, sest me oleme ärkanud nii hilja, et kohalike aja järgi on siin brunch juba..)
Hommikusöök on campuse sööklas vist kuni kella 8.30ni avatud. Lõuna on avatud 11-12.30ni ja õhtusöök on 17.00-18.30.
Et pärast pool 7t sa campuse sööklas süüa ei saa. Või sööklates. Meil on 4 erinevat..Aga campuse teised söögikohad on ikka õhtu 10-11ni lahti. Ja campuse väravast välja minnes saab ka õhtul süüa kuskil 11-12ni...
Nii igajuhul ma brunchile Elena ja Bankega ei läinud ja olin veel natuke wifis..
Seejärel läksin võtsin endale mingi wrapi-moodi söögimoodustise ja läksime Banke, Elena ja Patrickuga otsima Lao jie’d (vanad hiina majad). Bussiga läks 20-30minutit sõitu ja kohal.
Väga äge koht oli. Sinna peab äripäeval tagasi minema, siis ilmselt on seal palju vähem inimesi..Kohta võib kirjeldada kui hiina Veneetsiat. Tänavaid on vähe ja igalpool kanalid ja väiksed sillad..Mööda väikseid kanaleid saab sõita paadiga ning imetleda vanasid hiina majakesi, millel on tüüpilised ülesse-poole katusenurgad.. Osad majad olid renoveerimisel, aga väga armas hiinalik kohake oli.. Nii palju erinev kesklinnast ja Nanning peatänavast..Hiina-Veneetsias olid toidukohad üksteise järgi ja samuti riidepoekesed, nipsasjakesed, jubinate poed, ehtepoed, kodutarbed ja jällegi, mida kõike vaja on, seda siin müügil ka on...

Tegin seekord hästi palju pilte erinevatest söökidest, mis müüa oli.. et see sissekanne on suunatud hiina kohalikule söögile..
Osad asjad nägid välja väga väga kummalised ja mitte-euroopalikud. Kindlasti maitse oli ka erinev. Mõnda asja ka proovisime.. Proovisime näiteks halvaa-kujuga nätsket magusapoolset asja, mis maitses nagu sööks kustutuskummi. Mitte halva maitsega, aga täiesti tuim maitse. Ei maitsenud nagu söök..
Armsad hiina nipsasja poekesed oli igalpool, aga praegu pole mõtet midagi osta, sest mu reis on alles alguses.. Leidsin ainult ühe käevõru, mida ma eestis olles otsisin-ebareaalselt odav ka-20rmb (2.5euri).
IMG_0274.jpg
Hinnad on ikka väga meeldivad.. nuudlid ja riis ja mingid wrapid ja tänavatoit ja puuviljad ja smuutid- kõik on kordades odavam kui eestis. Ja samuti riided. Made in China. Me likey..
Kui oma hiina-veneetsia koha üle vaatasime, läksime suurde kaubanduskeskusesse. No see maja juba tundus huge. Nagu the biggest, mis ma näinud olen. Miljon poodi oli jälle seal. Käisime korraks ainult kahel korrusel ringi ja läksime võtsime Dunkin Donutsist paar sõõrikut..
See igapäevane ringirändamine on päris väsitav. Kogu aeg oled jalgadel ja jalutad varsti juba sadu kilomeetreid.. Aga no kooliajal me iga päev pikki reisi ei hakka ette võtma..
Niisiis võtsime bussi ja tulime campusse tagasi, õhtul ilmselt kuhugi kesklinna välja ei lähe. Banke ja Patrick on natuke tõbised ja kõik on väsinud ka, et ilmselt vahetame üksteisega pilte ja laenan Bankelt dvd-d ka, mis ta eile endale ostsis. Usa filmid, mis on hiina subtiitridega.. Peaks kohaliku kino ka ülesse otsima ja hindu ja pakutavaid filme minema vaatama..))
Muuhulgas ka hästi palju toidupilte ..
))
P1070731.jpgP1070735.jpgP1070745.jpgP1070758.jpgP1070761.jpgP1070773.jpgP1070774.jpgP1070775.jpgP1070780.jpgP1070794.jpgP1070805.jpgP1070808.jpgP1070813.jpgP1070815.jpgP1070817.jpgP1070819.jpgP1070821.jpgP1070822.jpgP1070823.jpgP1070824.jpgP1070827.jpgP1070826.jpgP1070828.jpgP1070829.jpgP1070831.jpgP1070832.jpgP1070834.jpgP1070836.jpgP1070838.jpgP1070839.jpgP1070840.jpgP1070844.jpgP1070854.jpgP1070860.jpgP1070866.jpgP1070871.jpgP1070878.jpgP1070891.jpgP1070892.jpgP1070900.jpgP1070912.jpgP1070923.jpgP1070932.jpgP1070937.jpg

Posted by ajshanghai 05:34 Archived in China Comments (0)

Tourist day..

10.sep

Ärkasin maailma kõige hiljem. 10:30. Room-mate oli kuhugi turu peale läinud, niiet sain rahus magada..:)
Tänane päev oli meil turistipäev, läksime muuseumide piirkonda:)..
Läksin exchange studentite majja internetti ja suurepärasel kombel oli laupäev see asutus kinni. Täna on siin õpetajate püha, et võib-olla on sellepärast see kinni. Parem oleks, et nädalavahetusteti see koht lahti oleks..
Niiet istusin maja ees pargipingil netis.. Tutvusin Beniga (Austraaliast, Sydney kandist), Elena tuli ka sinna ja otsustasime, et teeme endale turisti-päeva. Ben, Elena, Patrick ja üks Beni sõber Utah’st, kelle nime ma hetkel ei mäleta..
Sõitsime kesklinna People Square’le, kus oli muuseumide piirkond. Käisime Shanghai Modern Art muuseumis..Maalid pärinesid kuskil 1920- tänapäevani..
Pilte..

P1070413.jpgP1070421.jpgP1070422.jpgP1070423.jpgP1070434.jpgP1070435.jpgP1070440.jpgP1070441.jpgP1070445.jpgP1070446.jpgP1070450.jpgP1070467.jpg

Muuseumisse tuli ka Beni sõber Saksamaalt(jeiii, ta on mu kõige lähem sõber nagu maailmakaardi mõttes). Näeb välja nagu hiinlane, sugulased on Shanghaist, aga sündinud Saksamaalt ja keelt ei räägi. Ja sain teada, et ta on minu keelegrupis ka. JEEEEEE. Tean vähemalt ühte inimest nüüd oma grupist. Sest meil on samal tasemel keelegruppe 6 või rohkem ja kedagi ma oma tuttavatest ei teadnud.. kuni tänaseni..: ) Palju reisinud poiss ja hästi tark on ka: ) Nime ma jälle ei mäleta..
Niiet läksime poistega edasi Shanghai Urban Planning Centrisse (Elena jäi kunstimuuseumi ), kus pidi olema Shanghai linna makett, milline on see praegu ja milline 2020. OMG.
Väga väga väga äge koht on. Moderne ja väga palju infot. Kokku oli vist 5 korrust. Oli turistiinfot ja Shanghai ajaloo kohta palju infot. Eelmise aasta EXPO näitus ja Shanghai lennujaama makett, linna makett, kesklinna makett, rajatava sadama makett ja liiga palju infot. Peab sinna tagasi minema.. Pilet oli informatsiooniga võrreldes, mis sealt sai, väga odav 35rmb (4eur).
Ühel korrusel oli ka Shanghai Old Street Oil Painting Exhibition. Mulle meedis see näitus rohkem kui see modernne kunst.. Hiina kohalikud majad, inimesed, pargid jne..Väga mõnus koht: )
Pilte...
P1070487.jpgP1070491.jpgP1070495.jpgP1070499.jpgP1070510.jpgP1070517.jpgP1070521.jpgP1070533.jpgP1070535.jpgP1070545.jpgP1070547.jpgP1070550.jpgP1070557.jpgP1070560.jpgP1070567.jpgP1070571.jpgP1070575.jpgP1070583.jpgP1070586.jpg

Pärast läksid kõik poisid peale Patricku õhtusöögile all you can drink/eat baari, me seekord jätsime vahele. Elena tuli kunstimuuseumist ära ja saime uuesti kolmekesi edasi linna minna... People’s Square’i juures 5minuti kaugusel on Nanning road ehk siis see Shanghai peatänav, kus on miljonid poed..:)
Käisime seal jälle ringi, leidsin uusi kaubamajasid, mida rüüstata :D. (Ma pole MITTE ühtegi riideasja selle aja jooksul ostnud. PÄRISELT)
Leidsin Nike Shanghai poe, kus saad endale ise nike papusid disainida..lähme järgmine kord uurima, palju need siin maksavad. Lähed ainult poes arvutisse ja hakkadki värve ja disaine kokku keerutama..easy-breezy..
Käisime Hershey’s poes..mmmmmmm. Šokolaadid, kommikesed, tassid, karukesed ja mida kõike oli lademestes müügil...
Käisime veel söögikohta otsimas ja istusime kuhugi saiakeste bakerysse maha ja puhkasime surnuid jalgu..
Metrooga ja bussiga campusse ja täna on vaikne campuse õhtu. Teeme Elena ja Banke toas väikse get togetheri...:)

That’s all..
Tänasest linnareisist on hästi palju pilte..
Pean videosid ka laadima siia kuidagi.. soon-soon..
Musid))

IMG_0246.jpgIMG_0253.jpgIMG_0255.jpgIMG_0261.jpgIMG_0203.jpgIMG_0205.jpgIMG_0207.jpgIMG_0213.jpgIMG_0217.jpg6IMG_0223.jpg3IMG_0222.jpg6IMG_0226.jpg2IMG_0227.jpg4IMG_0230.jpg

Posted by ajshanghai 06:38 Archived in China Comments (1)

Kohalik turg

Pilte kohalikust turust, mis me üks õhtu Elenaga ringi jalutades leidsime...
MMMM... toitun ainult puuviljadest)))
IMG_0057.jpgIMG_0056.jpgIMG_0055.jpgIMG_0054.jpgIMG_0053.jpgIMG_0052.jpgP1070394.jpg

Posted by ajshanghai 22:01 Archived in China Comments (0)

(Entries 43 - 48 of 61) « Page .. 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 »