A Travellerspoint blog

8/9sep

Eilse päeva jätk..
Käisime siis Walmartis stuffi ostmas, lõuna ajal campuses söömas ja kui jõudsime tagasi hotelli, avastasin, et mu ChinaMobile sim-kaardiga ei saa väljamaale helistada, et pidin tagasi Walmarti juurde minema ja mingi accounti tegema. China Mobile’s läks ilusti tund aega ja sain oma telefonile interneti ja välimaa kõned. whoopwhoop))!!! Sain üksi hakkama ChinaMobiles oma konto tegemisega))
Kes mu numbrit tahavad, siis küsige ise eksole))
Nii, nüüd otsime klubisid, kuhu õhtul minna ja ma lõpetan jutu ära.. ))
Panen Walmarti pilte ka, toidupoe omast.. kanajalad ja suur puuvilja ja magusa osakond.. ja kõike mida seal müüakse))..

IMG_0080.jpgIMG_0079.jpgIMG_0078.jpgIMG_0077.jpgIMG_0075.jpgIMG_0074.jpgIMG_0072.jpgIMG_0071.jpgIMG_0067.jpg
Õhtul..
Rääkisime Carlose (Peruust) ja Santiagoga (Equadorist), kuhu välja minna. Nad soovitasid klubi nimega G+. Koolist pidi see kaugemal olema, sõitsime taxistiga kohale. Klubi asus suures kaubamajast, 5ndal korrusel. Sissepääs oli tasuta, aga joogid ja muud asjad olid raha eest. Et all you can drink ladies night’i polnud. Järjekordne fancy klubi oli. Nii Phebes kui G+ klubis on peaaegu olematu tantsuplats ja hästi palju laudu, kus istuda. Aga lauad on eelnevalt reserveeritud. Ja igal laual on oma teenindaja, kes kannab jookide serveerimise ja maha läinud jookide ja kõige muu eest hoolt. Enamustel laudadel olid mingid maailmakõigesuuremad, nii 3-4L konjaki, viina, brändipudelid ja pudeliteviisi šampust. Et mingid hiina kohalikud rikkurid käivad oma reede õhtuid niimoodi väljas veetmas. Et tuled klubisse, laud on söögi ja joogiga valmis, isiklik teenindaja ka+ nad mängivad mingit täringu/joogimängu, kus keerutad tassi sees täringuid ja siis vastavalt arvule pead jooma. Pole aru saanud sellest mängust veel. Suhteliselt palju välismaalasi oli jälle, aga me seekord kellegi uuega ei tutvunud. Natuke snoobid olid kõik seal..))
Olime poole ööni seal ja koju tuduma ära..))
Pilte ka..:)

IMG_0098.jpgIMG_0096.jpgIMG_0091.jpgIMG_0111.jpgIMG_0115.jpgIMG_0117.jpgIMG_0087.jpgIMG_0123.jpgIMG_0110.jpg

Posted by ajshanghai 21:55 Archived in China Comments (0)

My first week here..

IT’S been a week living here..
Room-mate, kelle inglise lihtsustatud nimi on Palisa, pani äratuskella 6.30ks. MIKSSSS, ma ei saa aru. Ülesse ärkas ta 7. Mul oli kell 8.30ks, sest raamatute järgi läksime 9ks. (siiski see raamatute jagamine toimub terve päev, et oleks võinud rahus magada ja alles 12ks sinna minna...) Ja öö jooksul ärkasin kuskil 4 korda ta norskamise peale ülesse. Seriously. Kui ma öösiti magada ei saa, olen hommikuti alati grumpy. Käisin eile receptionis küsimas, kas vabu tube on-öeldi, et järgmine semester. Aga see käib ainult selle maja kohta. Ja siin on väga palju erinevaid majutuskohti..Täna üritan meie exchange student advisoriga rääkida, et järsku mõnes teises hotellis on kohti, et ma saan kolida või mu roomie saab. Oleks pidanud kohe ikka üksiktoa tellima, kuigi mul poleks roomie vastu midagi, kui ta oleks natuke elulisem ja ei norskaks nagu väike rong! Roomie on 33, õpib magistris ja eile õhtul mängis kaks tundi arvutimänge?! Küsis, kas ma tahan ka tetrist vms hiina/tai versiooni sellest mängida...Õnneks või kahjuks ma pole eriline arvutimängu mängija..
Käisime siis oma raamatuid ja tunniplaane saamas. Alguses ei leidnud õiget maja jälle ülesse, campuse tuuril mitte-käimine andis tunda..
Ma olen enda tasemes rühm nr 5. Meil on 15 inimest, vähemalt nimekirja järgi, kedagi ma neist ei tea. Nägin, et 1 oli jaapanist, 1 tüdruk oli inglise nimega ja siis muid maanimesid ma tõlkida ei osanud. Üleüldiselt koolis kõikide magistrite ja bakade ja doktorite hulgas peaksin ma olema ainuke eestlane.
Siin on palju prantslasi ja aafrika eri kohtadest inimesi ja venelasi ja jaapanlasi ja tailasi. Teisi rahvuseid on kordades vähem..
Saan vene keelt kuulda ja praktiseerida, mis on väga kasulik, sest mul üldjoontes on plaanis vene keel ikka ära õppida..
Meil on tunniplaanis hetkel märgitud vaid kohustuslikud tunnid. E-R on kool. Tunnid kestavad iga päev 2-3h, pisikeste pausidega. Kui otsustame addional courses ja extra curriculum kursuseid juurde võtta, siis need toimuvad 下午 (pärastlõunal).
Praegu on märgitud tunniplaani ainult hiina lugemine, kuulamine, kirjutamine.
Tänased plaanid on minna Walmarti (no hiina versioon usa omast, kus müüakse kõike mida), pangas vahetame Bankele raha, teeme mu telefoni lõpuks töökorda, puhkame natuke enne õhtut ja õhtul siis klubi/pubi vms kesklinna avastama : )
Järgmine nädal saame LÕPUKS enda student id cardid kätte, mis tähendab, et saan tuppa interneti ka : ). This means skype-date))

“Odav-hiina-koopia vol 1” ehk seik turu pealt
Ostsin telefonile kaitsekatte 50rmb (5-6euri) eest, isegi kauplesin selle odavamaks. (siin peab kõike kauplema. Ütled lihtsalt 这是太贵了!- see on liiga kallis ja pakud oma hinna jne-enamasti see nipp töötab). Nii.. panin ümber telefoni ja hiljem tahtsin sim-kaarti telefoni sisestada ja selle jaoks pidi katte ära võtma. Ja see taun ei tulnud ära. Ma reaalselt tegelesin tund aega, et see telefoni ümbert ära saada. Pidin lõpuks katte ära murdma, et telefoni ära ei kriibiks. Mõttetu ost. That’s way you shouldn’t buy cheap stuff.

Ja kui eile bussiga tagasi campuse sõitsime, võttis järjekordne suvaline kohalik poiss seljakotist fotoka välja ja tegi Bankest pilte. See juba täiesti tavaline. Vahet pole kas käin üksi linnas või seltskonnaga-kõik ikka jõllitavad. Me oleme tulnukad: ) Peame hakkama raha küsima piltide ja filmimise eest..))

Posted by ajshanghai 21:10 Archived in China Comments (0)

City tour vol. 231

day 7

Hommikul 8.30 pidime olema Opening ceremonil, kuhu pidid kõik välisyliõpilased siis tulema. Terve auditoorium oli meid täis. Aga no poolteistundi jää-konditsiooneriga ruumis magamatuna olla pole väga äge. Lihtsalt tervitati meid ja muud akadeemiline jutt. Et ära joo palju ja ära sõida purjus peaga jne.

Nüüd oleme Elenaga netis ja üritan seda krdi facebooki endale arvuti saada, aga see tobe Freegate ei tööta nagu maciga. Kui mõni it-inimene seda loeb, siis MILLISE programmi ma pean alla laadima????????????????

Lõunal käisime campuses asuvas ühes söögikohas paljudest .Campus on üüratult suur, siin on söögikohti nii 10-20 ja väljaspool campust ka erinevaid kohti väravast kohe välja astudes. Osad kohad on väga kahtlased ja tänaval küpsetatakse süüa ja lõhn on üle mõistuse õudne, aga söök on väga maitsev. Aga ma paljudes kahtlastes kohtades pole julgenud käia. Paar lemmikut on välja kujunenud. Üks kohvik Sarah, mis on campuses, pakub lääne toitu, kus ma saan tortillat ja club sandwichi süüa. + paar hiina nurgatagust kohta, kus on hea 鸡肉饭 (riis kanaga). Ja siin on ju värsked puuviljad ja mahlad, et smuutid ja jogurtijoogid ja puuviljad turu pealt on mul põhisöök.
Pärast lõunat otsustasime French concessioni linnaosasse minna, kus on siis Prantsusmaaa koloniaalaegadest ehitatud majakesed. Me vist õiget kohta ülesse ei leidnud, niiet käisime enam-vähem samas kohas ringi, kus eilegi. (kus oli tohutusuurte kaubamajade piirkond). Eilsest peost olid kõik nii väsinud ja magamata, sest opening ceremony oli hommikul 8.30, et võtsime bussi ja läksime kodupoole. Ma tahtsin veel China Mobile’st läbi käia, et osta hiina sim-kaart. Jõudsin 18.34 kohale ja arvata oli, et need taunikud sulgesid poe ametlikult küll 18.30, aga sinna jõudes olid tuled kustus, trellid ees ja kedagi polnud poeski. Homme pärast õpikute ja tunniplaani kättesaamist lähen otsejoones sinna ja ostan selle sim-kaardi. Mingi jama on emt sim-kaardiga, et see ei lähe uude telefoni sisse. Ma lihtsalt jumaldan neid olukordi, kui ma ei saa tehnikaasjadest aru, kõik tehnika läheb katki ning tavaliselt kõik halvad asjad juhtuvad ka korraga.
Niiet numbrit jälle ei saanud ja kõndisin oma hetke lemmikpagarisse-Croissant de French, võtsin mõned saiad-värgid-koogid ja kõndisin koju.
Kuna campus on nii suur, on enamustel jalgrattad, mopeedid või mingid vahepealsed sõiduvahendid, millega liikuda. Et võib-olla peaks ka mõne soetama. Jalad on liiga surnud juba kuuendal päeval..
Terve päev oli niiske, väga soe, tuulevaikne ja kuum ilm, hästi palju sudu oli ka ning lõpuks sadas ka mingit vihmamoodi asja. Me sõitsime bussiga kesklinna poole ja asfalt oli välja tulles märg, aga mina peale paari tilga taevast midagi muud ei tundnud.
Muidu on see ilm mulle maailma kõige sobivam. Soe, enamasti tuuline, öösiti on ka soe. Praegu näitab mu ilmakaart homseks Shanghaisse +28 ja Tartu +16. Et väike vahe on.
Homme on reede ja see tähendab, et ma olen nädal aega koha peal elanud. OMG. Kõik, kellega rääkinud olen, ütlevad, et see nädal tundub nagu 2kuud või veelgi kauem ja mul on sama tunne..
Homme hommikul on tunniplaani kättesaamine ja õpikute kättesaamine. Siis saan juba lehitseda ja arutada, kas on targem selles grupis jätkata või kõrgemasse gruppi minna..

Õhtul käisin exchange student centeris wifis ja leidsin Beau sealt, kes on Californiast. Sain sekundiks tema arvutiga FB-sse, kirjutasin blogi ja käisime ostsime mulle sim-kaardi kuskilt tänava pealt. Ma ise eelistasin China Mobile poodi, aga tänavapoe müüja oli Beau tuttav. Proovisin sim-kaarti telefoni ja ikka on liiga suur. Nagu emt kaartki. Homme lähen seda asja ajama...
Läksime Elenga õhtul jalutama ja leidsime koolile lähedal asuva suure puuviljaturu-värsked viinamarjad, murelid, mangod, abuusid, mangod- just name it, they have it..
Pilte neljapäevast..
P1070341.jpgP1070373.jpgP1070387.jpgP1070394.jpgP1070347.jpgP1070337.jpg
That’s all for now..

Posted by ajshanghai 21:05 Archived in China Comments (0)

7.sep

day 6

Hommikul oli campus tour (nagu me 3tundi hiljem teada saime) ja me sinna ei läinud, sest me i teadnud, et see on kolmapäeval. Meile anti mingid infolehed, kus oli kirjutatud, et tuur on neljapäev. Niiet üsna hästi läks sellega. Mu nunnu tailanna room-mate on väga tore, aga ta norskab. Ja mitte nagu vaikselt nohisedes, no-no. HALLLLLO. Ma olen isegi harjunud ainult täiesti vaikusega ja linnulaul ka häirib mind. Et ma nüüd tõsiselt kaalun üksik tuba või korteri otsimist. 2 venelast rentisid endale kvartira ja 1 iisraeli tüdruk rentis ka, just campuse lähedal. Iisraeli tsikk just otsis endale korterinaabrit, aga ma tutvusin temaga alles eile ja ta just tegi oma üürilepingu ära, et kahjuks temaga koos rentimine langeb ära. Aga siin ikka on vähemalt inimesi, kes ei ela campuses. Ja ma pole juba 2 ööd magada saanud ja päeval olen nii zombi ja grumpy, et õudne. Ja kui kool hakkab, pean ma oma beauty-sleepi saama..
Päeval läksime Elenaga kahekesi rohkem kesklinna talle neid sandaale otsima, mida ta esimest päevast peale on üritanud leida. Tahab odavaid ja ilusaid ja nr.39 suurust, mida siin on üsna raske leida.
Läksime bussiga paar peatust linna poole ja siis käisime Caobao tänaval ringi, paaris kaubamajas, kus kõikides on 7korrust (minimum) ja 100 poodi iga korruse peal. Ja ma üldse eriti ei liialda nende numbritega. Riided on kõik nunnud. Hiinlastel on nende sitside ja satsidega mingi teema ja siis hello kitty ja mingid lapselikud riided. Suurtes kaubamajadest me riideid ei leidnud, niiet käisime Shanghai Tourist Information’s, võtsime hulga infomaterjale Shanghai kohalike söögikohtade, muuseumide, laevareiside jne kohta ja läksime ikka neid sandaale otsima.

Kohalikud juhatasid meid ühte metro stationi, kus pidi olema palju-palju riideid ja kulinaid ja jalanõusid ja mida kõike tahad.
Sinna minnes nägime ka eriti ilusat parki, kust avanes vaade hiina-pärasele majale kõrghoone otsas...
IMG_0026.jpgIMG_0028.jpg
Võtsime metro ja paar ümberistumist ja kohal. Metroos vahetasime liine ja liin 1 oli teisest väga kaugel. Et me reaalselt kõndisime mingi 2-3km. Siin on niiiiii-iiiii-iiiii-iiii palju kõndimist. Kohale jõudsime valutavatest jalgadest hoolimata.
OhMyGosh nr 233.
See koht oli maa-alune turg. Odavad riided, telefonikaitsed, jalanõud, söök, meik, ehted mida iganes sa tahad. Ja see maa-alune ‘põrgu’ oli 6-korruseline ja no lõppu ma nendel koridoridel väga ei näinud. Iga müüja boks oli pisike ja asju oli lademetes. Seda kohta võiks võrrelda olla nagu sepa turgsepa turuga, aga 20x suurem.
Alustasime kingapoodidest (pood on küll liiga ilustatud sõna selle jaoks, väike urgas võib-olla). Ma pole elu sees selliseid kingi näinud, mis seal oli.. Aga no raha ma seal ei kulutanud, sest kui ma küsin müüjatelt, et kas teil 39/40 jalanumbrit on, siis nad teevad suured silmad, et see on nii suur jalanumber, sellist küll ei ole. Sorry, et mul jalg pole nr.35 nagu mingil midgetil. No ja anyway need kingad on ilmselt ebamugavad ka.
Aga eks ma mingist urkast ikka leian ebareaalse välimusega kingi. No worries.. Vähemalt nad müüvad 15cm+ kontsaga, et valik on maailma kõige laiem.
Aga seal turul on igasuguseid imelikke, kes tulevad kohe juurde, kui näevad, et sa oled valge, tirivad käest ja ütlevad: you want bag, good bag? you pretty, come-come-come. 我不要!!
Reaalne.

pildid selle marketist. Olin ühel kuuest korrusest, risteel, igas neljas suunas miljon kakssada poodi...
IMG_0033.jpgIMG_0031.jpgIMG_0030.jpgIMG_0029.jpg

Saime Elenale kingad lõpuksssss. Hakkasime campuse poole minema ja pidime China Mobile poest läbi minema, aga no loomulikult oli see selleks ajaks suletud ja läksime otse campusse.
Jõudsime pärast 8t tuppa ja olime eelnevalt kokku leppinud, et kolmapäev on Club Phebe 3D klubiõhtu. Ladies night. Naised saavad tasuta sisse ja joogid läbi öö tasuta. Mehed maksavad 100rmb (11-12eur) pileti eest ja neil ka all you can drink.
Niiet nägu pähe, kulinad kõrva ja minek. Polnud aega puhata.
Phebe 3D klubi oli fancy. Nagu illusion/prive stiilis, aga 10x ägedam.
Showprogramm oli ka vahepeal, kus esimesena kohalik chinese tüdruk tantsis postitantsu. Väga tugev tüdruk oli, et pea alaspidi jalgadega posti küljes rippus. Mõni aeg hiljem tantsisid 3venelast-2 tsikki, 1 poiss. No need naised olid küll imelikud, tegid seal osasid liigutusi 8korda järjest ja mingi easy kava oli. Poiss oskas rohkem tantsida..Ja kolmandaks esinesid hiinlased, 2 naist 1geimees, mees oli vägaväga hea tantsija. Hästi palju väljamaalasi oli ja lääne mainstream popp oli ka. Gagad, Lopezid jne. Ja väljas sai käia ka ja tagasi sisse tulla, see oli ka suur pluss, kuigi väljas oli peaaegu sama palav kui sees. (ilm on endiselt selline +28-31 kraadi, et käid ainult lühikeste riietega ja dressikat vms pole vaja peale võtta, öösel ka mitte :) )
Olime siis 7kesi klubis (Banke(UK) , Elena(russia), Patrick(usa), Clark(gabon), Basadi (botswana), Shen Pai (jaapanlane)+ ma ). Nemad on meil põhiseltskond hetkel olnud või selle pika kuue siinviibitud päevaga välja kujunenud.
Kuskil 3-4ajal tulime taksoga ära campusse. Ma läksin magama ja teised jotad nagu hakkasid ka magama sättima. Nagu hakkasid.. Siis ma poole tunni pärast ikka kuulsin, kuidas seltskonnale lisandusid keegid inimesed veel ja lällerdasid mööda koridori. Ja lällasid ja naersid maailma kõvema häälega ja ülinärvi ajas. Ja mu room-mate norskas veel kõigele lisaks. Et no mucho mucho mucho ajas närvi, et ma magada ei saa.
Aga muidu oli väga äge klubiõhtu))

IMG_0039.jpgDSC00114.jpgDSC00113.jpgDSC00115.jpgDSC00121.jpgDSC00124.jpg

Posted by ajshanghai 21:53 Archived in China Comments (0)

le photos..

Natuke pilte ka...

P1070335.jpgP1070322.jpgP1070285.jpgP1070281.jpgP1070247.jpgP1070243.jpg

Posted by ajshanghai 05:02 Archived in China Comments (0)

first picture with phone))

IMG_0010.jpg

Posted by ajshanghai 19:59 Archived in China Comments (0)

(Entries 49 - 54 of 61) « Page .. 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »