A Travellerspoint blog

I ♥ SHANGHAI

6.sep

Hommikuti olen ärkanud 8 ajal. Täna läksin esimest korda siin jooksma, staadionini on 300m ja üsna suur ka. Ainuke asi on, et kui ma pool 9 jooksma jõudsin, oli juba üsna palav. Et üle 5 ringi ma joosta ei suutnud. Peab ilmselt 7 ajal jooksmas hakkama käima, muidu palavus lihtsalt niidab. Tunnid hakkavad niikuinii 8st, et peabki hommikusele ärkamisrežiimile minema..
Sõin hommikuks oma musta vormileiba, mis ma kaasa võtsin ja ostsin le supermarchest juustu ja sinki. Viimane oli viilutatud a’la 3cm paksusteks viiludeks, et see oli natuke imelik.
USA poiss on meiega erineval kursusel. Ta õpib NYs majandust ja siin on tal ka enamus ained inglise keeles- Chinese Law, politics ma muud ained ka. Hiina keeletunde on tal ka, aga vähem. Meil ongi ainult keeletunnid ja saame ekstra juurde võtta teisi aineid. Tegelikult on ta tunniplaan huvitav, et ma tahaks kuulata küll neid loenguid, aga järgmisest nädalast hakkab kool, et siis samal ajal mul endal tunnid : (
Nii, läksime pärast lõunat Elena ja ühe Botswana tüdrukuga kesklinna poole. Guugeldasin oma apple poe aadressi ja läksime seda otsima. Kui üleeile õhtu me käisime Nannjing roadil ja nägime Shanghai pilvelõhkujate panoraami üle jõe, siis nüüd olime samade pilvelõhkujate keskel.
Üks kõige kuulsam neist: http://en.wikipedia.org/wiki/Oriental_Pearl_Tower
DSC07746.jpg
Käisime ostsime mulle telefoni, poes läks üle tunni aja, kui ta mulle kontot tegi ja telefoni lahti seletas ja sellel ajal otsisid Elena ja Botswana tsikk internetist infot, mida Shanghaist teha. Nad guugeldasid: what to do on a tuesday night in shanghai :D
Leidsime siis mingi pubi/baari, kus on teisipäeva õhtud ladies night- sissepääs kõigile tasuta niikuinii, aga 20st-01ni on naistele joogid tasuta. TASUTA. Vodka with apple/pineapple/tonic/coke jnejne...
Läksime siis aadressi järgi baari otsima. Koha nimi on I ♥ Shanghai.
Enamus inimesi olid välismaalased, tutvusime 4-5 ameeriklasega, kes õpetavad Shanghais inglise keelt ja 2 poisiga, kes alustasid import/eksport kala-äri Hiina ja Aafrika vahel.
DSC07786.jpg
Võtsime oma dringid ja tutvusime uute inimestega. Loomulikult minu viin mahlaga maitses nagu mingi rõve viina-õlu-kokteil, et ühe kokteiliga ma piirdusin, aga no Elena jõi mõnusalt švipsi ennast ja tal oli väga tore olla:D Aga tore oli ikkagi.
See baar asus eriti eriti eriti lahedas ümbruskonnas, väikesed poed, mis on kella 11ni õhtul lahti-toidupoed, palju palju palju riide ja ehtepoode, söögikohad. Kõik inimesed selles piirkonnas olid eriti viisakalt riides ja palju pintsaklipslasi oli ka, et ma ei teagi, mis area see on, aga me jätsime metroo stationi nime meelde ja lähme sinna mõni teisipäev tagasi poodidesse ja õhtul ladies nightile))
DSC07803.jpg
Eile saabus lõpuks ka mu room-mate. Oh well, ta on tailanna, väike nunnu tüdruk. Kinkis mulle kohe väikese münditasku Taimaal tehtud loomulikult. Ta õpib magistris juba hiina keele õpetajaks, et Taimaal seda õpetada. Inglise keelt ta räägib minimaalselt, et päris huvitavaks läheb. Loomulikult ma saan temalt hiina keelt õppida, mis on hea, aga no eile me juba arutasime 10 minutit selle üle, et kuidas me pesukaardi hinda jagame. Pealegi ta ütles, et läheb alati enne 12t magama, hommikul ärkas kell 7. Harjusin oma nelja päevaga liiga ära selle üksinda elamisega.
Linnast tagasi tulles olime veel natuke Banki ja Elena toas ja päev saigi läbi:)
Musimusi))

DSC07756.jpgDSC07604.jpg

Posted by ajshanghai 19:29 Archived in China Comments (0)

day 3

5.sep

Nii, täna oli siis registreerimine, kindlustuse tegemine, kooli id kaardi vormistamine ja samuti keeletest, määramaks mis grupis me olime.. Läksime 10ks kohale, väga hästi oli kõik ära korraldatud. Sisenesime majja, saime väiksed lehed, mis pidime täitma ära-nimi/ hiina nimi, passinumber, siis liikusime edasi järgmisse ruumi, kus vaadati passi ja arvutist meie andmeid, tehti nö leping.. järgmises ruumis oli maksmine ja tutvusime oma student advisoriga, kellega oleme kõik e-maili teel infot saanud.. järgmises ruumis oli kindlustuse tegemine, mille eest pidime ikka ise maksma, kuigi meie saime aru, et see ikka tasutakse meie eest ka. Stupid!!
Pärast kindlustust läksime teisele korrusele.. foto tegemine kohaliku student id-kaardi jaoks, nägu oli magamata ja juuksed sassis, niiet nunnu pilt sai küll. Viimases ruumis oli kiire keeletest, reaalselt test kestis umbes 5minutit max. 40 minutiga sai korda kogu protsess. Et hästi korraldatud, aga viskavad ikka neid rahaasju ette meile, esiteks kindlustus ja tahavad ka viisa pikendamise eest raha.
Keeletesti ruum: ühes reas akna ääres ühel pool lauda oli kuskil 7 õpetajat ja iga õpilane läks ühe õpetaja juurde. Küsiti, et kui kaua me õppinud oleme, siis anti mingi raamat ette ja pidime seda lugema. Ma sain raamatu, lugesin ja mingi 50-70% märkidest teadsin ja sain aru, aga õpetaja andis teist raamatut proovida, kus ma oskasin lugeda nii 80-85% märkidest, niiet olen nüüd elementary III tasemes. Alguses proovisin lugeda intermediate I levelit. Järgmine teisipäev hakkavad tunnid ja kui ma esimestel päevadel tunnen, et liiga kerge on, saan edasi raskemasse tasemesse liikuda.
Tasemed on elemenatary I II III
Intermediate I II
Advanced
Pärast läksime linna Chinese Agricultural panka kohalikku kontot tegema. OMG. Me reaalselt liialdamata olime seal kaks tundi. PANGAS. Et teha pangakontot. No kaua sa suudad seda kontot teha. Töötaja oli nagu tigu. Tegi meie passidest mitu korda koopiaid ja pani kõikidele dokumentidele mitu korda templeid. Templit tagus nagu haamriga, üle terve saali oli kuulda. Mõned asjad on ikka väga erinevad siin..
Konto saime ära tehtud, siis läksime vene tsikiga Nannjingi roadile jälle (põhiline peatänava), kus otsisime telefooni ja siis Jelenale (vene tsikk) kingi. Maaaailma kõige ägedamad poed ja maaailma kõige suuremad poed. Me lihtsalt window-shoppisime. Üks kaubamaja oli umbes 8 korruseline ja seal oli näiteks miljon poodi. Hinnad on nannjing roadil loomulikult mõttetult kallid. Kallid võrreldes kvaliteediga. Sest natuke eemal saab sama asja odavamalt. Näiteks 1 maailma kõige armsam poolpikk talvemantlike, fake karusnaha äärisega maksis 599rmb ehk siis 65 eurtsi, et ikkagi on odavam kui kuskil Eesti poes, pealegi Eestis pole selliseid asju. Ma lihtsalt ei tohi kaubamajadesse minna, sest ma tahan kõike. Kingi-maailma kõrgema kontsaga, kleite, pluuse jnejnejne absoluutselt KÕIKE on palju ja väga läänelikud riided ka.
Samas siin on mango, zara, h&m, only, pizza hut, subway, starbucks ja selliseid brändid ka. Ma väga ei ootanud et ma tulen shanghaisse ja only poodi. Aga no valik on ikka veits erinev. Et kõike on ja hiiglaslikes kogustes.
Kaubamajast sain oma telefoni hinna teada, et homme otsin õige esinduse ülesse ja ostan ära. Et siiamaani olen olnud telefonita ja internetita. Internett tuleb kohe kui saame oma student card’i. Hopefully see või järgmine nädal. Siiamaani ma käisin korra 10ks minutiks internetikohvikus mailboxis, saadan empsile kirju, et ma olen elus ja vsjo.
Täna sõin esimest korda ka real spicy hiina toitu. Ja väikestes kohalikes kohtades nad ei müü vett või mingit muud jooki, aga võid enda joogi kaasa võtta. Anyhow ma sõin spicyt sööki ja jooki polnud. Vale otsus. Vähemalt söök oli hea. Hiljem käisime Croissant de France kohvikus. Mmmmm.
‘Chinese are masters at copying’. Päriselt. Koogid ja saiakesed on välimuselt samasugused nagu Pariisis ja maitsevad vähemalt sama hästi või paremini. Ja kõik mobiilid, riided ja mida iganes ja kõike rohkem veel on järgi tehtud. Eile nägin poissi, kes kandis särki Lamoste. (Logo, kirjastiil ja kõik oli sama kui Lacostel..)
Nii.. õhtuks jõudsin kuskil 9ajal koju ja käisin le supermarches (poiss Gabunist räägib prantsuse keelt, et õpime tema käest prantsuse keelt + vene tsikk+ american english ja british english, no ja mehhiko poiss ehk õpime hispaania keelt ja japanese ja kuna ma elan hiinas, siis hiina keelt õpime ka :D ). Jõudsin tuppa tagasi ja selline tšillimisõhtu oli, muusika mängis ja palju nalja ja that’s it. Mõnus seltskond on koos maailma eri paigust, väga super))

Homme on vaba päev ja plaan minna osta lõpukssss telefon ja õhtupoole minna vanasse linnaossa jalutama..

Note of today:
Kui jalutasime Nanning roadil, siis kaks korda jälitati meid paar tänavavahet erinevate kohalike poolt, kes meid nähes lihtsalt võtsid oma telefonid välja ja hakkasid meid filmima. Seriously?!

AJ

Posted by ajshanghai 21:43 Archived in China Comments (0)

day 2

4.sep

你好!
Kell on Shanghais Eestiga võrreldes 5 tundi ees. Ehk siis meil on juba hommikul pool 11 ja Teil alles pool 6 hommikul.
Helen (vene tsikk, kes räägib hästi hiina keelt, viib vene turiste hiina ja on nende giid, 8a õppinud keelt.. ma loodan tagasi minnes sama hästi osata seda.. ) pidi alustama häid kombeid siin olles ja käima hommikuti jooksmas, siis pidi mind ka ülesse ajama, et ringile minna, aga mõlemad ärkasime pool 9, kui kenad koristajanaised prõmmivad ustele, et koristusaeg.. No nädala sees meil hakkavad tunnid 8.00, mis on hiina kohta tavaline, et siis saavad rahus koristada, aga no nädalavahetusel ma võiks lubada endale 10ni magamist.
Ja siis eile õhtul mu suurepärane telefon lõpetas töötamise või pigem lõpetas laadimise, et nüüd ta liigub vaikselt vanadusesurma poole. Suurepärased 5 aastat või isegi rohkem pidas vastu))))
Eile käisime Heleni ja Bankiga (UK tüdruk) poodides ja vaatasime ka telefonide hindu. Bankil plaanis ka uus telefon osta. No nagu arvata on, pidi mu super-nokia ikka kohe esimesel päeval ülesse ütlema, et nüüd mu rather kiire selle uue telefoniga. Sest paari tunni pärast pole mul ei telefoni ega internetti. Exciting.
Tänane plaan on minna kohe nüüd hommikusöögile, siis internet, siis vaatame telefone ja õhtul on plaan minna kesk-kesklinna (sest nagu aru saada, shanghai oma 23miljoni elanikuga on natuke suur linn, et me elame ka kesklinnas, aga mitte nagu kesk-kesk-kesklinnas). Niiet me lähme kõige kuulsamale peatänavale- Nannjing road- shopppping street, turistipilte tegema jne, oma kodulinnaga tutvuma..:)
Hommikul saime kahe uue vahetusõpilasega tuttavaks, Patrick on NYCst ja on pool aastat siin õppimas ja teine kutt on kuskilt Gabonist?!.. Aafrikas..somewhere.. Kui neti saan, saab guugeldada..
Nad on omavahel room-mate’d ja nende uksel on ainukesena kaunistatud roosad südamekesed ja Minni ja Miki hiire kleepsud ja väga roosa toauks on. Et me olime Banki ja Heleniga kindel, et seal elavad tüdrukud:D
Ja üleüldse toa kaunistamise kohta, et midagi seinale riputada ei tohi. Halllo, ma ei tao naelu seina ju, paneks aind nätsu vms klepsuga pilte või midagi kodusemat kui lihtsad valged seinad. PFFF
Põhimõtteliselt kõik välismaalased, kellega oleme kokku juhtunud, on õppinud chinat kaks aastat, aga keegi ei julge rääkida ja ei pea oma taset heaks. Et peaksime suurema enamusega samal tasemel olema. Välja arvatud Helen (no-russki Jelena), kes on täiesti super rääkija, ilmselt see 20km Hiina piirist elamine tegi oma töö.

Käisime Shanghai kuulsaimal streetil-Nanning roadil. ( Guugeldage Shanghai panoraami, näete kohe, kus me käisime) A-M-A-Z-I-N-G!
OMG, rohkem pole miskit öelda.
Ma olen vaatanud ainult Googli pilte Shanghaist ja nüüd ma reaalselt olin samas kohas ja tegin ise pilte. Unreal. Ma väga ei saa aru, et ma ikka siin elan.. Awesomenesssss.
P1070089

P1070089

P1070176

P1070176

Käisime mööda linna ringi, käisime mäkis (III korda siin viibitud aja jooksul) ja ma sõin oma esimese dbl cheese burgeri 2 aasta jooksul. Õhtul veel ringi jalutades leidsime pargi, kus vanakesed tantsivad valssi, ühes kohas tantsisid midagi cha-cha ja tats-tats tantsu moodi ja ühes pargis harjutati taichi-d. Awesomeness. Jõudsime kuskil 12 koju, kuna järgmine päev oli replacement test, siis õppisin paar tundi ja tuduma ära. Ja ma ikka elan veel üksinda, maybe ei tulegi kedagi mulle roomie’ks. Whoopwhoop..

P1070223.jpgP1070216.jpgP1070192.jpg

Posted by ajshanghai 21:42 Archived in China Comments (0)

Shanghai day nr.1

3.sep

(Nii, nüüd lõpuks leidsime Jelenaga interneti campuses. International Student exchange centeris, selline maja, kus meil on tšillimis-area, pingpongi laud, väike gym ja raamatukogu jne.. Selline majake, kus välisüliõpilased saavad olla...

Ma kopin oma blogisissekanded, mis ma arvutisse toksisin, kui netti veel polnud.
Praegu on iga päev siin nii põnev, et nii palju on kirjutada..)

OMG mis päev on olnud.
Sain lennujaamast välja, läksin taksot otsima.. jõuan taksopeatuse juurde, mingi naine küsib, kas ma tahan taksot..siis ma noogutan ja juhatab mind car rental boksi juurde. Maksin raha ära ja ootasin taksot. Auto sõitis ette, jõudsin kooli ja ei leidnud kuskil kooli campusest seda International Student Exchange centerit, öeldi, et kool hakkab esmaspäeval, et enne pole mõtet tulla. HALLLO. Ma ekstra küsisin, et kas pean 2ööks siis hotelli bookima, aga öeldi, et eiei, pole vaja, campuses on yhikas terve öö avatud. Mingi 30 minti ekslesime majade vahel, lõpuks taksojuht (kes ütles mulle no english please..ha-ha) leidis koha ülesse ja sain toavõtme ja tulin tuppa. Okei... Mitte just 5* hotell, aga okei..
Siis rececptionis ei osatud inglise keelt, seletasin seal oma hiina keeles ja käte ja jalgadega, et kus ma kooliasju registeerima pean, kus internetti saab, kus toidupood jnejne, mitte midagi kasulikku ei saanud vastu. Järgmine kord käisin küsimas, kas mõni välismaalane on juba check-in’i teinud ja kohal. Ei osanud sellele ka vastata. Pärast kohalejõudmist olin nii väsinud magamatusest ja koha otsimisest ja millest kõigest veel, et täiesti tuju läks nulli, sain aru, et kuhu ma jõudnud olen ja veits hirm hakkas. Kui ma kolmandat korda läksin receiptoni rääkima, et kus teised väljamaalased on, tuli välja, et ikka on teisi ka ja võtsin nende toa numbri. Minu omast ülejärgmises pidid olema, siis ma läksin ukse juurde, koputasin ja tegin tutvust. THANK god, et inglisekeelseid inimesi leidsin. 2 toredat tüdrukut leidsin, kellest ilmselt saavad mu uued parimad china-sõbrannad. 1 on venelane, Vene-Hiina piiri äärest, keska kõrval on 4 aastat hiina keelt õppinud ja ülikoolis ka. Hea, et tema endale sõbrannaks saime, koos temaga saime käia nii pangas ja söögipoodides ja homme lähme mulle kõnekaarti ostma.. Teine tüdruk on UK-st, Londonist, aga vanemad pärit Nigeeriast, hästi lõbus ja naerab kogu aeg: )
1 tüdruk, kes mul vastastoas elab, on Aafrikast, kuskil lõunapoolt, ei mäleta enam kust ja muidu meid pidi 90 kokku olema. Praegu olen ikka veel üksi toas, aga no kõik peaksid täna-homme saabuma, sest esmaspäev on registreerimine. Samas öeldi, et võib-olla jäängi üksi, sest osad jätavad tulemata. Mulle väga hästi sobibki see üksi toas, lükkan kaks voodit kokku ja saan king bed’i endale ja saan oma alone time’i ka.

Käisime päeval linna peal vajalikke asju tuppa varumas, pangas ja siis lõunal ja siis löntisime tagasi campusse. Õhtul oli väike jutu-ring ja siis õhtusöök mitte hiina restos ja väike jalutuskäik campuse piirides. Kell 6 õhtu oli taevas veel roosakas ja pool tundi hiljem oli pmst kott-pide. Jalutasime campuses ja näiteks inimesed jooksid pimedaga staadionil ja samuti mängisid korvpalliväljakutel. Ühtegi tänavavalgustust polnud, täis pimeduses..

Siis käisime vaatasime köögi üle, väike chat jälle rõdul ja nüüd oli long shower ja lähen magama. Maaaailma väsinum olen.

Homne plaan on mulle kohalik number hankida ja vist lähme kesklinna ka avastama.

Ühtegi lepingulist ja wifit jnejne asja ei saa teha enne esmaspäeva, kui toimub registration ja placement test... Järgmine nädal ongi campuse tuur ja welcoming party ja kool hakkab 13.septil.

PLaanisime tüdrukutega juba minna klupparitesse ja siis Shanghai jõele kuulsale sõidule ja šoppama ja siis karaoket ka kohalikku klubisse “laulma”.. Will see, mis plaanidest saab.

Ja päeva nael oli seik, et kui pangas olime ja arutasime lennujaamast kooli tulekut, siis ma sain teada, et see minu takso, kurat, oli mõnus röövel. Või röövel on isegi hästi öeldud, bandiit ja tõbras noh. Teised maksid maksimum 200rmb ja ma maksin 550. Ja kuskil infolehes pidi olema kirjas, et max 200rmb tuleb taksoga. Ei teadnud midagi selle kohta.
ILMSELGELT ma sain mingi eraauto vms. Kergelt 50 eurtsi maksin rohkem:S Väga õudne, ilmselt ma üldse ei jaganud asja pärast lendu. Nüüd olen hoolikam ja ei maksa kellelegi midagi.
Kuigi mu npnk kaart ka ei töötanud toidupoes, pean pangast vaatama, ta tõmbas 3 korda läbi seda kuradi kaarti ja ikka pidin sulas maksma. Et ma hakkan mõnusalt protesteerima kui mingisugunegi raha on maha läinud.
Ma praegu over and out..

P1070053.jpgP1070054.jpgP1070071.jpgP1070082.jpg

Posted by ajshanghai 21:41 Archived in China Comments (0)

SHANGHAI.

2.sept

Jätsin hommikul siis Reksu ja Sohviga fairwell ja sõitsime Tallinna. Reks vaatas mind sellllllllllliste suurte kurbade silmadega, et mõnus piripill olin. Käisime enne boardingut kuskil Itaalia kohas söömas ja podjom lennujaama. Check-in’s oli väike segadus mu kohvritega, et ma pean lisaraha maksma ühe oma suure kohvri eest, aga õnneks segadus lahenes ja kõik oli okk)) TLL-HEL minilennuk oli täiesti täis ja kiired 20minti lendu.
Siis oli üle tunnike aega, et passikontrollist läbi käia, sest sõidan Schenegist välja ja seal ootasin vähemalt 20minti järjekorras. No 99,5% järjekorras olid asiaadid ja siis mina + 2 heledanahalist oli veel. Juba tuli äratundmishetk peale, mida ma järgmised aasta aega tunnen))
Passikontroll läbi, läksin Finnairi lounge’i, kiirelt arvutisse ja väike snack ja boarding lennukisse.
OMG. Miks mu eest seda business klassi peidetud on. Ebareaalselt mugav lend on. Ma võikski lihtsalt terve päev lennukiga mööda maailma lennata, ainult lennata.. Tulin lennuki, I asjana pakuti šampust (me likey). Siis tuli kena 3-käiguline õhtusöök (ja mitte mingi jura), aga reaalselt french/italian cuisine- delicious to the max.
Valik menüüst: Fresh salad, mediterranean antipasto, serrano ham, italian salami, grilled mushroom, sea bass fried in lemon butter, grilled spring chicken with port wine sauce, cheeses, brie, cappuccino and caramel pastry ja lots of tasuta veini, juua, midaiganes soovid.. Et pigem oleks nagu fäänsis restoranis, mitte lennukis..
Nüüd ma vaatan oma kolmandat filmi..Und pole, kuigi toolid käivad ilusti voodi asendisse ja üleüldse ebareaalselt mugav on. Kahekohalised toolid on ja mu kõrval ei istu ka kedagi, et mugavus to the max. Ainult, et see luksus lõpeb hommikul ära ja siis ma olen oma 4 kohvriga üksi kuskil suures lennujaamas.. will see..
Et maaailma kõige mugavam ja mõnusam üllatuskingitus oli sünnipäevaks)) !!
Ei tea millal nad wifi lennukisse suudavad välja mõelda või on mingi variant juba olemas?

Anyhow, ma lõpetan oma lennukisõidu ülistuse ära ja vaatan Water for Elephants ‘i edasi.. (närvi ajab see loomapeksmine, hea et ma kinos ei näinud seda, oleks poole filmi pealt välja jalutanud..)

P1070011.jpgP1070035.jpg

JA lõpuks järgmine postitus tuleb juba Shanghaist.. kui ma internetti peaks kunagi saama.. ja FB-sse peab ka kuidagi häkkima...

ütlen pilvepiirilt tsauki-tsauki))

Posted by ajshanghai 21:27 Comments (0)

Last night..

Whoopswhoops!

Nädalavahetusel oli sünnipäeva/ärasaatmispidu, mis oli väga tore ja suured tänksjud kõigile, et musid olid ja kohale tulid)) Järgmine aasta olen samal ajal tagasi ning tuleb welcome-back party : )) Prepare..

..

Aga täna siis viimane õhtu koduš, tegin endale eelmine nädal kavala plaani, et vähemalt kolm päeva enne sõitu juba hakkan vaikselt asju pakkima- tüüpiline plaan-mis-on-teoorias-hea-aga-välja-kunagi-ei-tule. Nii ma siis lükkasin seda pakkimist kuni viimasele õhtule. Kell on pool 12 ja vähemalt nüüd on 2 suurt baggage't ja 2 käsikohvrit asju ja mida kõike huvitavat täis. Sohvi läks ilusti kohvrisse magama, võtaks ta suurima heameelega kaasa)) ja Reksu ka.. : (((
Kõige rohkem ma tahaks oma nunnusid loomi kaasa võtta. Reksu käis eile opil ja ta on niiiiiiiiiii kurb ja õnnetu, et ma üldse ei tahaks nende pärast ära minna : ((((( No can do((
sofi

sofi

Endiselt mul pole ärevust ega ühtegi muud defineeritavat tunnet, mis viimase õhtu peale võiks juba tekkida. Võib-olla siis homme..

Tsau-pakaa, lähen tudun oma viimast ööd koduš. (seda välja kirjutada on küll natuke scary..)

Posted by ajshanghai 13:23 Archived in Estonia Comments (0)

(Entries 55 - 60 of 61) « Page .. 5 6 7 8 9 [10] 11 »